30 lat zespołu Perfect - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   30 lat zespołu Perfect
Od wielu tygodni czekalismy na to wydarzenie. Swoje 30 urodziny obchodzi w tym roku zespół Perfect. W katowickim Spodku odbył się ich wielki jubileuszowy koncert, któremu patronowało radio RMF FM.

Przed imprezą zaproszenia można było wygrać na antenie RMF FM oraz w konkursie internetowym na stronach stacji.

Darek Maciborek i Michał Kowalewski poświęcili piątkową "Przeglądarkę" temu koncertowi, a prowadzącego "POPlistę" można było spotkać w Spodku, na koncercie.

Posłuchaj programu, zobacz autorów audycji w studiu Faktów.

 "przeglądarka RMF FM" o zespole Perfect


Tysiące fanów zespołu Perfect już od 18.00 ustawiło się w długich kolejkach, by wejść katowickiego Spodka. W tym czasie z mikrofonem biegał i pytał o oczekiwania, co do występu, reporter RMF FM Piotr Glinkowski.

Z kilkunastominutowym opóźnieniem pojawili się na scenie jubilaci, entuzjastycznie witany przez komplet publiczności. Zaczęło się od odśpiewania "Sto lat" przez tłum fanów zespołu.
Koncert zapowiadany był w trzech odsłonach: akustycznej, rockowej i 
symfonicznej.
Część akustyczna była tylko przygrywką do tego, co miało nadejść. Naprawdę głośno zrobiło się w części rockowej. Usłyszelismy wtedy m.in. "Lokomotywę" oraz "Idź precz", ale najlepsze wg większości zgromadzonej publiczności nadeszło wraz z trzecią odsłoną koncertu. W części symfonicznej usłyszeliśmy największe przeboje grupy tj. "Autobiografia", "Nie płacz Ewka", "Niewiele ci mogę dać", czy "Chcemy być sobą". W tej części Zespołowi towarzyszyła ponad 40-osobowa orkiestra Filharmonii Śląskiej.

Po takiej dawce hitów nikt nie wyobrażał sobie końca koncertu. Zaczęło się więc bisowanie. Wberw przewidywaniom niektórych wcale się nie skończyło na jednym, zakończonym wielkim przebojem "Niepokonani".
Po ostatnim bisie Grzegorz Markowski zaśpiewał a cappella referen piosenki "Jeszcze nie umarłem" - była to najlpesza odpowiedź na to, że mimo 30 lat Perfect jest wciąż bardzo popularny i lubiany przez pokolenia.

To był szczególny koncert, poprowadził go Marek Niedźwiecki. Wiele wskazuje na to, że jedyny w takiej formule i konwencji. Perfect wystapił w następującym składzie:

Śpiew – Grzegorz Markowski
Gitara – Dariusz Kozakiewicz, Jacek Krzaklewski
Gitara basowa – Piotr Urbanek
Perkusja – Piotr Szkudelski


FAN FM również był obecny czego dowody, w postaci galeri zdjęć i filmu zamieściliśmy poniżej:
fot. Krzysztof Leszczyńskiwideo: Krzysztof Leszczyński - FAN FM Lublin
montaż: Dawid Siwek - FAN FM Pomorze

film Piotra Glinkowskiego znajdziecie na RMF24.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz