Skandia Maraton Lang Team - Lublin, 27 maja 2012 - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM

Skandia Maraton Lang Team - Lublin, 27 maja 2012
Po raz pierwszy na kolarskiej mapie Skandia Maratonów MTB znalazł się Lublin. Na starcie stanęło około 800 kolarzy z zawodowych ekip jak i amatorów dwóch kółek, wśród nich ekipa RMF FM Adrenaline Mountain Dew. Dodajmy, że patronem medialnym tego cyklu zawodów jest od samego początku, czyli od 6-ciu lat, Radio RMF FM.

Miasteczko Skandii stanęło na Placu Zamkowym. Tu też umieszczona została linia start/meta. Trasa w Lublinie była szybka, łatwa technicznie, bez dużych męczących podjazdów, zdecydowanie płaska i mało przypominała rywalizacja MTB.

Niektórym zawodnikom to jednak odpowiadało. Zwycięzca Adrian Rzeszutko z RMF Adrenaline Mountain Dew, zwycięzca dystansku MINI (37 km) wykonał zadanie domowe, dopasował odpowiednio sprzęt i dostosował taktykę na przygotowana przez organizatorów trasę. Jak powiedział reporterowi FAN FM na mecie „odpowiednio przygotowany sprzęt to tylko 20 % sukcesu, pozostałe 80 % to jednak zawodnik, jego taktyka, kondycja”. Jednak żeby odnosić zwycięstwa trzeba połączyć obydwa czynniki.

Organizatorzy poprowadzili trasę w kierunku południowych regionów Lublina, w kierunku Zalewu Zemborzyckiego. Następnie miejscowościami: Zemborzyce Podleśne, Zemborzyce Górne, Prawiedniki, Żabią Wolę, Ćmiłów i  Wólkę Abramowicką.

Zawodnicy mieli do wyboru 4 dystanse:

1. Rodzinna parada – 10 km
2. MINI – 37 km
3. MEDIO – 52 km
4. GRAND FONDO – 88 km

Do Lublina przyjechała także ekipa Teamu RMF Adrenaline Mountain Dew w składzie: Robert Czernecki (mechanik, kierowca i fotograf Teamu) oraz zawodnicy: Małgorzata Mazurek, Krzysztof Podolski, Adrian Rzeszutko i Damian Nowicki.

Bardzo liczyliśmy przed startem na Adriana Rzeszutko, który już raz w tym sezonie zwyciężył. Było to w Krakowie. Nie zawiedliśmy się. Zawodnik RMF Adrenaline Mountain Dew zwyciężył po ostrym finiszu na ostatnich metrach z czasem 1 godzina 7 minut i 32 sekundy. Równie dobrze na dystansie MINI pojechała Małgosia Mazurek, która na metę przyjechała jako pierwsza z kobiet rywalizujących na trasie 37 km z czasem 1 godzina 15 minut i 48 sekund. Oczywiście wygrali swoje kategorie wiekowe.
Damian Nowicki, również startujący na dystansie MINI, do mety dojechał jako piąty w swojej kategorii wiekowej (M-1).

Rewelacyjnie pojechał na najdłuższym dystansie Grand Fondo, master – Krzysztof Podolski, który trasę 88 km pokonał w 2 godziny i 49 minut 33 sekundy i zjawił się na mecie jako trzeci, będąc pierwszym w swojej kategorii wiekowej (M-4).

Relacje do Faktów i Faktów Sportowych RMF FM, pełne kolarskich emocji, przygotowywał Krzysztof Kot, lubelski reporter RMF FM – polecamy serwis rmf24.pl
Kolejne emocje kolarskie na trasach Skandia Maraton MTB już w najbliższą niedzielę, 3 czerwca w Gdańsku.
FAN FM zaprasza do kibicowania zawodnikom RMF Adrenaline Mountain Dew.