"Upiór w Operze" - prapremiera - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Upiór w Operze" - prapremiera


"Upiór w Operze" - prapremiera Gdańsku
Pierwszym miastem, w którym odbyła się polska prapremiera fimu Andrew Lloyda Webbera "Upiór w Operze" był Gdańsk. Pod koniec grudnia 2004 do kilkuset gdańszczan - m.in. przedstawicieli władz regionalnych, osób związanych z kulturą i nauką, radio RMF Classic rozesłało specjalne zaproszenia na przedpremierowy pokaz tego znakomitego filmu

Zaproszenie na gdańską prapremierę filmu "Upiór w Operze"

Jako, że pokaz miał odbyć się 9 stycznia 2005 o godzinie 20.00 w nowym budynku Polskiej Filharmoni Bałtyckiej przy ul. Ołowianka (w tym samym, w ktorym odbył się koncert inaugurujący nadawanie programu RMF Classic w Gdańsku na 88,4MHz), przygotowania do spektaklu rozpoczęły się w niedzielę bardzo wcześnie rano.
W surowych wnętrzach PFB, które na razie bardziej przypominają stary zamek niż wykwitne wnętrza filharmonii, zaczęto montować specjalny kinowy projektor oraz ogromny biały ekran.

Zespół ART FM z Krakowa zajął się budowaniem nastroju i oprawą muzyczną spektaklu. W holu PFB i korytarzu prowadzącym do sali koncertowej zaadoptowanej na salę kinową stanęły świeczniki. Z głośników popłynęła muzyka z filmu "Upiór w Operze" przeplatana jinglami radia RMF Classic. Przed wejściem do Polskiej Filharmoni Bałtckiej, na ścianie frontowej przygotowano nie lada gratkę. Niesamowicie efektowne i ruchome wyświetlane logo RMF Classic , którego obsługą zajęli się technicy ze Sceny FM.Gdy już wszystko było gotowe - tak oto wyglądało wejście do Polskiej Filharmonii Bałtyckiej


Pierwsi zaproszeni goście zaczęli przychodzić już o 19.00. Po okazaniu otrzymanego pocztą zaproszenia otrzymywali bilety z przypisanymi miejscami w sali koncertowej/kinowej PFB. Na zaproszonych gości czekało jeszcze jedno zaskoczenie. Tuż przy wejściu na salę kinową czekał na nich Upiór, który każdej wchodzącej pani wręczał różę. Przed koncertem przygotowano 250 róż opatrzonych logo RMF Classic.


Upiór i dwie róże


Upiór i nowa właścicielka róży od RMF Classic

Z minuty na minutę liczba gości zwiększała się w tempie geometrycznym.Wśród zaproszonych gości znalazł się także dyrektor programowy RMF Classic Michał Kubik (którego pamiętamy jeszcze z programu "Ni w 5 ni w 9" w RMF FM)


Od lewej: Grzegorz Nowak (ART FM), Michał Kubik (RMF Classic)

Nie zabrakło też Katarzyny Gramse-Matusiak, która codziennie ze studia RMF w Sopocie prowadzi Fakty Kulturalne RMF FM oraz reportera RMF FM z Trójmiasta Wojciecha Jankowskiego.

Na godzinę przed pokazem sala koncerowa PFB wyglądała już jak sala kinowa. Zamontowano projektor, ekran i znakomite nagłośnienie.


O godzinie 20.00 w pogrożnej w mroku sali kinowej, gdy już wszyscy zaproszeni zajęli swoje miejsca, na balkonie pod ekranem projekcyjnym pojawił się żywy Upiór. Przmówił do zgromadzonych gości i serdecznie zaprosił na projekcję. Na koniec rzucił na usytuowaną poniżej scenę różę, po czym znikł w ciemnościach.

Po tak wspaniłym wstępie rozpoczęła się pierwsza w Polsce projekcja filmu "Upiór w Operze". Film pojawi się na ekranach kin w całej Polsce już w piątek 14 stycznia 2005.

Film bardzo spodobał się zgromadzonej publiczności, która w napięciu oglądała "Upióra w Operze" przez 134 minuty. Gdy na ekranie pojawiły się napisy końcowe, na widowni rozległy się gromkie brawa - jednym słowem PODOBAŁO SIĘ!!!

Janusz i Grzegorz Nałęcz - FAN FM Trójmiasto
Zdjęcia: Grzegorz Nałęcz  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz