Olimpiada FM 2004 - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Olimpiada FM 2004
   Olimpiada FM 2004   


Już po raz siódmy w Zakopanem, Krynicy, Karpaczu i Wiśle w czasie ferii zimowych odbywa się zimowe szaleństwo z RMF FM.

W tym roku zmieniono nieco koncepcję Olimpiady FM - zrezygnowano z tradycyjnych medali, teraz każdy kto zjedzie z góry na dół jest wygranym najważniejsza jest przecież wspaniała zabawa i udział, a nie wyśrubowane wyniki.

Chętnych do zabawy nie brakowało o czym przekonamy Was w niniejszym reportażu z imprezy.

Najbardziej obleganym w zimie miastem w Polsce jest Zakopane, do którego przybywają tysiące turystów z całej Polski, a w czasie ferii tysiące dzieci i młodzieży. Z tego też względu najwięcej imprez z cyklu Olimpiada FM odbywa się w zimowej stolicy Polski. Tam też swoje kroki skierowali reporterzy FAN FM by pokazać Wam jak się bawi na NAJLEPSZEJ zimowej imprezie w kraju.
NOSALSwoją wędrówkę po Olimpijskich stokach rozpoczęliśmy jeszcze przed 10.00 w sobotę 14 lutego 2004. Najpierw poszliśmy pod Nosal, by zobaczyć jedyny w swoim rodzaju snowpark. Tuż po 11.00 zakończyło się jego przygotowywanie i na specjalną skocznię wkroczyli eksperci od ekstremalnej jazdy na nartach. Słyszeliśmy o ich wspaniałych pokazach, jednak chcieliśmy naocznie przekonać się o ich umiejętnościachMożemy teraz powiedzieć, że wcześniejsze zapewnienia nie były wcale przesadzone. To co potrafią ci młodzieńcy zapiera dech w piersiach zobaczcie sami.Co prawda skocznia, którą dysponowali była mikroskopijna w stosunku do Wielkiej Krokwi, ale skoki mistrzów jazdy ekstremalnej, były równie widowiskowe jak te w wykonaniu Adama Małysza.Narciarze zaproszeni przez RMF FM na Olimpiadę FM skakali tak, jakby urodzili się z nartami na nogach.Wiele osób z zachwytem przyglądało się ich wyczynom.Byli też tacy, którzy postanowili sami spróbować sił na skoczni. Oczywiście mogli to zrobić i robili pod czujnym okiem ekspertów.RMF FM udostępnił też profesjonalne rampy - bardzo podobne do tych, które latem wykorzystywane są przez skate'ów.Pod Nosalem po godzinie 12:00 rozpoczęła działanie Szkoła Bezpiecznej Jazdy, w której za darmo każdy chętny mógł nauczyć się lub podszkolić jazdę na nartach i snowboardem pod okiem profesjonalnych nauczycieli na tzw. oślej łączce ;-)


POD KROKWIAMI

Drugi olimpijski znicz płonął u podnóża trzech skoczni narciarskich. Na stoku o niewielkim nachyleniu rozstawiono slalom ze specjalnie przygotowanych - całkowicie bezpiecznych - żółto-niebieskich tyczek. Start i meta były utworzone przez dwie nadmuchiwane bramy


Zawiadowcą zabawy pod Wielką Krokwią był nie kto inny, tylko Witold OdrobinaWprost po mistrzosku wymyślał kolejne konkurencje. Nie sposób nie wspomnieć o jednej z bardzo nietypowych. Witek powiedział - teraz konkurencja dla osób upośledzonych tak jak ja czyli dla posiadaczy okalarów. Odrobina natychmiast odnalazł w tłumie osoby wyposażone w szkiełka, wręczył im sanki i wysłał na górę.

Olimpiada FM to nie tylko czysto sportowe zmagania. Nie mogło zabraknąć kącika kulturalnego czyli prezentacji przygotowanych na prędce przez dzieci i młodzież wierszy o RMF FM

Gdy zabrakło weny twórczej rozpoczęła się prezentacja zagadek.

Po chwili KO-wiec Witold O. zakończył prezentacje literackie i wysłał kolejną grupę zawodników na start.Zjeżdżali duzi......zjeżdżali mali......małżeństwa...... i jak przystało na Dzień św. Walentego - zakochani ;-)

Wszystkie konkurencje były bardzo bezpieczne, o czym wielokrotnie zapewniał Witek. By przekanać o tym wszystkich niedowiarków nie raz ściskał żółto-niebieskie tyczki. Ba nawet usiadł na jednej z mięciutkich poduch rozstawionych wzdłuż slalomuPosłuchaj wywiadu FAN FM z Witkiem Odrobiną

Po godzinie 14:00 na stok pod Krokwią wkroczyła Daria Grunt (RMF Łódź)Posłuchaj, co powiedziała w krótkim wywiadzie dla FAN FM

W okolicach startu nadal gromadziły się tłumy. Każdy chciał zjechać i otrzymać upominek od RMF FM: antystresową piłeczkę, lizaka, koszulkę lub czapkę.

I znowu z góry ruszyły żółto-niebieskie saneczki ;-)Zabawa trwała nieprzerwanie od godziny do 11.00 do 15.00. Nawet zdarzające się upadki nie zniechęcały uczestników Olimpiady. Przyjmowali je z uśmiechem, po czym udawali się na start!


LODOWISKO
przy ul. Grunwaldzkiej


Punktem kulminacyjnym cotygodniowych sobotnich zmagań na Olimpiadzie FM jest wspólne wieczorn ślizganie się na lodowisku.

Gościem specjalnym na zakopiańskim lodowisku jest czterokrotna Mistrzyni Polski w jeździe figurowej - Anna Rechnio.

Wspólne ślizganie rozpoczęło się po godzinie 19.00 - na specjalnie przygotowane lodowisko mógł wejść każdy za absolutną darmochę (oczywiście trzeba było przynieść lub wypożyczyć łyżwy)

Przed godziną 20.00 na tafli pojawiła się ONA - uśmiechnięta, ubrana w żółto-niebieską puchówkę Anna RechnioNie zwlekając rozpoczęła rozgrzewkę. Jak widać na powyższym zdjęciu warunki na lodowisku nie były zbyt sprzyjające dla łyżwiarzy - padał bardzo gęsty śnieg zasypujący lodowisko.

Do jazdy zachęcał wszystkich niezmordowany pierwszy łyżwiarz RMF FM - Romek Osica (po lewej)Posłuchaj rozmowy FAN FM z RomkiemAnia Rechnio po krótkiej rozgrzewce zdjęłą puchówkę i ochoczo wyskoczyła na środek lodowiska. Rozpoczął się fantastyczny pokaz mistrzowskiej jazdy na łyżwach. Anna zaczęła kęcić piruety i skakać. Wszyscy zgromadzeni nie mogli wyjść z podziwu. Co chwila rozbrzmiewały gromkie brawa nagradzające mistrzynię. Ze względu na bardzo intensywne opady śniegu niestety nie mogliśmy sfotografować wyczynów Anny Rechnio. Udało nam się jednak z nią porozmawiać tuż po ich zakończeniu.Posłuchaj rozmowy z Anna Rechnio


Tak właśnie przebiegały sportowe zmagania na Olimpiadzie FM 2004.

Janusz i Grzegorz Nałęcz
FAN FM Trójmiasto
© All rights reserved


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz