Turniej eLO RMF vs. RMF FM - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM

Turniej eLO RMF vs. RMF FM
W sobotę 14 czerwca na obiektach J&S SPORT w Skotnikach odbył się turniej sportowy z udziałem drużyn eLO RMF i RMF FM, drużyny zmierzyły się w dwóch dyscyplinach: piłce nożnej i siatkówce. W ten jakże sportowy sposób podsumowano pierwsze półrocze działalności eLO RMF.

Cała impreza rozpoczęła się o 10 i trwała do 13:30.
Najpierw odbył się mecz piłki nożnej, grano 2x20 minut na boisku o wymiarach 1/3 normalnego boiska, po 5 zawodników + bramkarz.

Składy drużyn:
eLO RMF: Grzegorz Kukuła, Mateusz Półchłopek, Michał Frasiński, Jakub Turek, Paweł Wciślak, Łukasz Król, Paweł Mleczko(szef producentów RMF FM) i Michał Zazula (nasz koordynator)
RMF FM: Tomasz Wrona, Paweł Pawlik, Artur Katarzyński, Marek Suder, Wojciech Suder, Krzysztof Czaja, Zbigniew Hajduk, Kajetan Miś

Reprezentanci eLO RMF ubrani w czarne koszulki z logo stacji stanęli na przeciwko drużyny RMF FM ubranej w stroje żółto-niebieskie. Młodzi dziennikarze walczyli zaciekle ze swoimi starszymi kolegami, którzy wykazali się doświadczeniem nie tylko antenowym. Gdy sędzia odgwizdał koniec pierwszej połowy na tablicy widniał już wynik 0:3. Drużynie eLO RMF nie dopisywało szczęście - mimo wielu akcji podbramkowych piłka nie lądowała w bramce. Kilkakrotnie RMF FM ratował słupek, a jeszcze częściej doskonale spisujący się bramkarz. Mecz zakończył się wynikiem 0:6.

Po meczu piłki nożnej kibice i zawodnicy przenieśli się na boisko do siatkówki. Tym razem do boju przystąpiła zarówno płeć piękna jak i mężczyźni.

eLO RMF kobiety: Ania Tabaszewska, Asia Malita, Patrycja Kozioł, Aśka Fietko, Ula Bednarz, Karolina Hau.
RMF FM: Agnieszka Bednarz, Alicja Hajduk, Dorota Wasiewicz, Dorota Jasińska, Małgorzata Gądek, Lidka Bajor, Alicja Dawidek

RMF FM mężczyźni: Paweł Oksanowicz, Grzegorz Jasiński, Tomek Wrona, Andrzej Oleniacz, Konrad Kubuśka, Zbigniew Hajduk, Przemysław Kula

Mecz siatkówki kobiet zakończył się wynikiem 2:0 dla RMF FM. Ostatni mecz siatkówki mężczyzn był najbardziej emocjonujący, wydawało się, że już eLO wygra prowadzili w trzecim secie 23:16 by w końcu go przegrać i tym samym cały mecz 1:2, znów brakło doświadczenia:)

Na imprezie było tez obecnych wielu innych pracowników RMF FM i elo RMF m.in. Daniel Dyk i Maja Dutkiewicz. Niestety młodzi, pełni energii i zapału dziennikarze eLO musieli na wszystkich frontach uznać wyższość bardziej doświadczonych kolegów. Było sporo emocji, litry wylanego potu i przede wszystkim dobrej zabawy. Mieliśmy okazje sprawdzić się w trochę innej sytuacji, lepiej się poznać i mieć z tego sporą radość.

Turniej też był szczególny z jeszcze jednego powodu, na antenie eLO RMF pierwszy raz w historii została przeprowadzona relacja "na żywo", właśnie z tego turnieju.
Wypożyczyliśmy z głównego RMFu wóz transmisyjny, który pozwolił na te kilka godzin połączyć Skotniki i Kopiec.
Relacja z turnieju odbywała się w wydaniu specjalnym magazynu sportowego eLO RMF "Byle do przerwy". Prowadzili go tradycyjnie Łukasz król, Marek Bartoszek i Grzegorz Kukuła i gościnnie Mateusz Półchłopek.
Brali oni też udział w turnieju, szybko zmieniali studio i mikrofon na korki i boisko. Na miejscu relacje prowadziły nieustraszone reporterki eLO RMF. Były też osoby dopingujące, wszyscy dobrze się bawili.

Dziennikarze eLO RMF oraz RMF FM już myślą o rewanżu.

Wieczorem, po części sportowej przyszedł czas na spotkanie na Kopcu, gdzie podsumowano półroczną działalność eLO RMF