65. Tour de Pologne - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Etap V - Nałęczów - Rzeszów
Peleton 65. TdP jedzie dalej. Po wczorajszym strajku polscy kolarze przepraszają kibiców, których bardzo wielu przybyło na metę lubelskiego etapu. W związku z tymi wydarzeniami o godzinie 9 rano, odbyło się spotkanie dyrektora Tour de Pologne Czesława Langa z szefami wszystkich startujących ekip. Zebranie upłynęło w spokojnej atmosferze.

Czesław Lang wytłumaczył wszystkim, że zawodowi kolarze nie mogą zachowywać się tak, jak na mecie etapu w Lublinie, kiedy w proteście nie dojechali do mety. Ustalono, że na trasie dzisiejszego etapu nie będzie zmian, a kolarze przejadą w Rzeszowie zaplanowane trzy rundy. Tylko w przypadku wyjątkowo niesprzyjających warunków atmosferycznych trasa może zostać skrócona do jednej rundy w Rzeszowie. Taka decyzja może zostać podjęta w trakcie trwania etapu.

W rozmowach z mediami i Czesławem Langiem Sylwester Szmyd z grupy Lampre tłumaczył tuż przed startem honorowym w Nałęczowie co działo się wczoraj przed wjazdem do Lublina. Z jego relacji wynika, że peleton do końca wahał się jaką decyzję ostatecznie podjąć. Jednak przeważyły racje najsilniejszych ekip i lidera wyścigu, ktorzy nie chcieli na mokrej, śliskiej nawierzchni podjąć prawdziwej walki o jak najlepsze pozycje.

V etap z Nałęczowa rozpoczął się zgodnie z planem o 10.20. To najdłuższy ze wszystkich etapów na trasie tegorocznego TdP. Liczy sobie ponad 236 km.

Gdy kolarze startowali nie padało, asfalt był suchy. Jedynie co dokuczało wszystkim to bardzo zimne powietrze. Nie zapowiada się jakiś nagłe ocieplenie. Co gorsza dla kolarzy już w piątek wjadą na Podhale, gdzie od kilku dni temperatura oscyluje w okolicach 0 do +3 sotpni i zamiast deszczu pojawia się deszcz ze śniegiem.
fot. Krzysztof Leszczyński - FAN FM Lublin


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz