PŚ w Skokach Narciarskich - Zakopane 2009 - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   PŚ w Skokach Narciarskich - Zakopane 2009
Za nami kolejne zawody Pucharu Świata w Skokach Narciarskich w Zakopanem. Adam Małysz spisał się lepiej niż na początku sezonu, ale 8 i 12 miejsce w Zakopanem, to nie jest jeszcze to na co liczyli kibice w Zakopanem i całej Polsce. Mile zaskoczył jednak polski zespół. 7 skoczków w 30 dnia pierwszego i 4 w drugim dniu zawodów to historyczne osiągnięcie. Przeczytaj poniższy fotoreportaż wysłanników FAN FM.


Kwalifikacje - czwartek 15.01.2009
Atmosfera w Zakopanem bardzo dobra, coraz bardziej widoczni i słyszalni są biało-czerwoni kibice.fot. Krzysztof Leszczyński


Trzyma słaby mróz, sypie lekko śnieg, wiatr jest słaby, więc nie spowodował dużych zakłóceń w rozegraniu kwalifikacji. Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy Polscy zawodnicy zakwalifikowali się do piątkowego konkursu. To jest znakomita informacja i prognostyk na tegoroczny Puchar Świata w Zakopanem. Na kibiców jak zawsze można liczyć. Trzymajmy kciuki z naszych. Relacje na bieżąco na stronach FAN FM.

W tym roku oprócz Radia RMF FM także dziennikarze eLO RMF relacjonują zakopiańskie zawody.fot. Krzysztof Leszczyński - FAN FM Lublin

Więcej informacji o pracy dziennikarzy RMF FM i eLO RMF w kolejnych doniesieniach z Zakopanego.

Wieczorem odbyła się konferencja prasowa polskiej kadry. Z mediami spotkali się: Prezes Apoloniusz Tajner, trener Łukasz Kruczek oraz Robert Mateja.fot. Mariusz Kunicki - FAN FM OpolePiątkowy konkurs - 16.01.2009
Piątkowy konkurs Pucharu Świata w Skokach Narciarskich za nami. Popołudnie dostarczyło nam wielu emocji. Biorąc pod uwagę formę i dotychczasowe wyniki polskich skoczków można powiedzieć, że ten był wyjątkowo udany. Już czwartowe kwalifikacje pokazały, że nasi skoczkowie w swoim kraju chcą odgrywać główne role i w komplecie zakwalifikowali się do dzisiejszych zawodów.

Do konkursu przystępowaliśmy z dużymi nadziejami i po pierwszej serii nie zawiedliśmy się. Aż 7 naszych skoczków zakwalifikowało się do finałowej 30. Wśród nich najlepszy okazał się Adam Małysz, który skokiem na odległość 121.0 metrów wywalczył 4-tą pozycje. Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce wylądawali także Kamil Stoch (119.5 m.) oraz Rafał Śliż (118.5 m.)fot. Mariusz Kunicki - FAN FM Opole i Krzysztof Leszczyński - FAN FM Lublin

Druga seria przyniosła jednak obniżkę lotów Polaków. Ostatecznie najlepszym okazał się Adam Małysz, który w drugim skoku wylądawał na 118.0 metrze co dało mu 8 pozycję.

Niestety musimy odnotować, że kilkoro najlepszych skoczków świata nie przyjechało do Zakopanego, ale nie mąćmy sobie radości i wspaniałej atmosfery jaką można poczuć jedynie w Zakopanem. Porównywalna jest jedynie na Turnieju Czterech Skoczni w Niemczech i Austrii dodał na pokonkursowej konferencji prasowej zwycięzca Wolfgang Loitz. Zapewnił on sobie zwycięztwo po skokach na odległość 129.5 m. i 132.0 metry.

Może nie oglądaliśmy super dalekich skoków na odległość HS, czyli 134 metry, ale jak zauważyli na wspomnianej konferencji zwycięzcy: Wolfgang Loitzl, Gregor Schlierenzauer oraz Martin Schmidt dobrze, że jury zawodów nie zdecydowało się na podniesienie belki, gdyż przy podmuchach wiatru, miejscami silniejszych, nie warto było ryzykować zdrowia skoczków kosztem dłuższych skoków. Konkurs może być również emocjonujący i trzymający w napięciu nie tylko wtedy, gdy oglądamy bardzo długie skoki dodał Loiltzl.


Kibice jak co roku dopisali, była "wielka trąba" dla naszych. Zakopane znów zrobiło się głośne i biało-czerwone, chociaż dało się zauważyć, że w tym roku było ich mniej niż w poprzednich latach, gdy "na Małysza" przyjeżdżało niemlaże 100 tysięcy.


W Zakopanem na sobotnie zawody zostają reporterzy FAN FM: Krzysztof Leszczyński, Mariusz Kunicki i Maciej Borowski. W stolicy Tatr zawody relacjonują również: Łukasz Król i Marek Bartoszek z eLO RMF oraz Partryk Serwański, Wojciech Słoń, Maciej Pałahicki i Jacek Skóra, kierowca i technik z wozu satelitarnego.Sobotni konkurs - 17.01.2009
W mroźym Zakopanem odbył sę drugi konkurs Pucharu Świata w Skokach Narciarskich. Podobnie jak wczoraj stał on na naprawdę wysokim poziomie. W sobotnich zawodach nie zabrakło bardzo długich skoków, ponad 130 metrowych. Dzisiejszy konkurs był jubileuszowym 25, ktory odbył się na skoczni im. Stanisława Marusarza.

Sobotnie skakanie rozpoczęło się o 15.30 serią kwalifikacyną, z której do głównego konkursu zakwalifikowało się 8 Polaków.

Warunki na skoczni sprzyjały dobrym skokom. Tłum bialo-czerwonych gęstniał z każdą minutą. O godzinie 16.30 rozapoczęła I seria konkursowa, z której awans do serii finałowej uzyskało 4 naszych skoczków.

W II serii emocje narastały z każdym kolejnym skokiem. Niestety nasi reprezentanci troszkę zawiedli, byli zupełnie bez szans w walce z najlepszą dziesiatką skoczków.
fot. Krzysztof Leszczyński - FAN FM Lublin

Zawody wygrał tym razem Gregor Schlierenzauer, który oddal najdłuższy skok w zawodach na odległość 138.5 metrów. Do rekordu skoczni Svena Hannawalada zabrakło 2 metrów. Austriacki skoczek pytany na konferencji, czy dał by rade wyciągnąć rekord, stwierdził że nie było wiatru pod narty, więc nie było szans na skok powyżej 140 metrów. Na konferencji prasowej oprócz zwycięzcy, stawili się zawodnicy, którzy zajęli pozostałe miejsca na podium - piątkowy zwycięzca Wolfgang Loitzl i Simon Ammann.

Najlepszy z Polaków - Adam Małysz dziś był 12, do zwycięzcy stracił ponad 50 punktów.PODSUMOWANIE:
W tym roku byliśmy świadkami wspaniałych zawodów, pogoda nie przeszkadzała w rozgrywaniu zawodów, a polska publiczność jak zawsze nie zawiadła i wspaniale kibicowała wszystkim uczestnikom tegorocznego Pucharu Świata, największa trąba jak zawsze była podczas skoków naszego Mistrza - Adama Małysza, ale hucznie było podczas skoków wszystkim zawodników. Również to, że obydwa konkursy były rozgrywane po zmroku, przy sztucznym oświetleniu miało ogomne znaczenie, co podkreślali sami skoczkowie na konferencji prasowej. Zaznaczali, że bardzo lubią skakać przy bardzo żywo reagującej publiczności, a nocne konkursy mają swoją niepowtarzalną oprawę i warunki na skoczniach są stabilniejsze. Podkreślali, że bardzo dobrze skacze im się w Zakopanem, lubią tą skocznię i wspaniałych kibiców.

W tym roku czołowych skoczków świata dopigowało codziennie ponad 25 000 kibiców.


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz