Walka o koncesję - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Blue FM: Co z radiem ŁAN?
FAN FM - 21 lipca 2002r.
Źródło: Dziennik Polski, FAN FM

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odmówiła przedłużenia koncesji dla Radia Blue FM. Sprawa się jeszcze bardziej komplikuje, ponieważ Blue FM jest związane z Radiem Łan z podkrakowskich Proszowic.

Dyrektor Radia Łan Leszek Nanuś powiedział w wywiadzie dla Dziennika Polskiego, że prawnych konsekwencji decyzji KRRiT Radio Łan nie powinno odczuć. - Właścicielem koncesji na nadawanie programu przez Radio Łan jest spółka "Region". Jej udziałowcami są: gmina Proszowice (52,5%) i spółka Blue FM (47,5%). Takie zapisy są w sądzie. Spółka Blue FM jest związana z Radiem Blue, ale została powołana głównie do sprzedaży reklam.

Jednak konsekwencje decyzji KRRiT trudno przewidzieć. Niektórzy twierdzą, że pracownicy i sprzęt Radia Blue mogą stać się formalnie własnością Radia Łan. Pojawiają się również opinie, że Łan straci na decyzji KRRiT, ponieważ gdyby Radio Blue FM przestało nadawa, stacja nie mogłaby korzystać z serwisów informacyjnych swojego partnera.

W chwili obecnej Radio Łan jest w fazie przekształceń. Od kilku tygodni siedziba stacji mieści się w budynku "Biprostalu" w Krakowie na ul. Królewskiej. Od września Radio Łan ma nadawać program z prawdziwego zdarzenia na falach 96.7 FM

Tomasz Róg  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz