Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   TOP-Trendy 2004 - ekspert Adam Czerwiński
4 marca 2004, 19:05
Redakcja FAN FM kontynuuje przepytywanie żółto-niebieskich ekspertów festiwalu TOP-Trendy 2004. Zaprezentowaliśmy już Wam opinie Małgorzaty Kościelniak i Tomasza Kasprzyka. Tym razem w ogień krzyżowych pytań trafił Adam Czerwiński. Adam na co dzień pracuje w redakcji muzycznej. To m.in. on decyduje o tym, które utwory usłyszycie w RMF FM, a które nigdy nie wyjdą z cienia. Przeczytaj co Adam sądzi o TOP-Trendach, kogo chętnie nominowałby do koncertu Trendy, no i jak przebiegała jego dotychczasowa kariera w RMF FM.

Janusz i Grzegorz Nałęcz: Co spowodowało, że Adam Czerwiński został jurorem Gali TOP-Trendy i samych TOP-Trendów?
Adam Czerwiński: Zgodnie z założeniami festiwalu czterech ekspertów wybiera RMF FM. Podczas spotkania redakcji wybrano te 4 osoby - 3ech djów: Gosię Kościelniak, Darka Maciborka i Tomka Kasprzyka i jednego przedstawiciela redakcji muzycznej - mnie

Janusz i Grzegorz Nałęcz: Co według Ciebie sprawia, że jest to wyjątkowy festiwal?
Adam Czerwiński: Jest nowa, ciekawa inicjatywa, która pozwala na szersze zaistnienie muzyki w prime time w jednej z najbardziej oglądanych stacji telewizyjnych. Cieszę się, że dla artystów pojawia się kolejna możliwość zagrania swoich piosenek przed dużą publicznością. To nie tylko szansa dla nowych wykonawców, ale również tych znanych. Artyści będą mogli zagrać swoje nowe piosenki, a nie tylko o nich opowiadać jako goście rozmaitych talk shows.

Janusz i Grzegorz Nałęcz: Czy masz już swoich kandydatów do koncertu Trendy
Adam Czerwiński: Jeszcze nie zdecydowałem. Jestem w trakcie słuchania nowych nagrań. Bardzo żałuję, że Ania Dąbrowska brała udział w dniu Trendy w ubiegłym roku, bo chętnie bym ją nominował. To zdecydowanie najlepszy debiut płytowy tego roku.

Janusz i Grzegorz Nałęcz: Ostatnio działałeś w ukryciu (nie mogliśmy Ciebie usłyszeć na antenie RMF FM), czy miałeś tremę przed występem przed kamerami?
Adam Czerwiński: Zanim poświęciłem się całkowicie pracy w redakcji muzycznej byłem między innymi djem i dziennikarzem - m.in. prowadziłem programy nocne i programy weekendowe z Maćkiem Wójcikiem w 97 roku, przygotowywałem też korespondencje z Cannes, robiłem wywiady. Muszę jednak przyznać, że o wiele bardziej odpowiada mi praca poza anteną - w redakcji muzycznej.

Janusz i Grzegorz Nałęcz: Czy wierzysz w to, że TOP-Trendy pozwolą nieznanym artystom na wyjście z cienia?
Adam Czerwiński: Oczywiście. Podczas ubiegłorocznego festiwalu w dniu Trendy wystąpili między innymi Marcin Rozynek, Smolik czy Ania Dąbrowska. Myślę, że te przykłady mówią same za siebie.

O tym czy zobaczymy Adama Czerwińskiego w "Operze Leśnej" w Sopocie 27 czerwca 2004 podczas koncertu Trendy zadecydujecie właśnie Wy. Szczegóły już wkrótce - oczywiście na FAN FM.

Janusz i Grzegorz Nałęcz, FAN FM
Zdjęcia: www.toptrendy.interia.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz