Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Pasja – tej płyty słuchaj sercem!
11 marca 2004, 06:56
Posłuchaj dźwięku promującego akcję
Radio RMF FM, RMF Classic, Portal INTERIA.PL i TVP 1 zapraszają do wsparcia akcji „Słuchaj sercem”. Jej idea zrodziła się przy okazji wydania muzyki Johna Debney'a do filmu „Pasja” Mela Gibsona. W jej ramach złotówka z każdego sprzedanego albumu zostanie przekazana Wrocławskiemu Hospicjum Akademickiego Dolnośląskiego Zespołu Opieki Paliatywnej dla Dzieci przy Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej AM we Wrocławiu.

Hospicjum od początku swego istnienia zapewnia bezpłatną domową opiekę śmiertelnie chorym dzieciom. Obejmuje ona elementy fizyczne, emocjonalne, społeczne oraz duchowe. Istotą tych działań jest stworzenie przyjaznej dla umierającego dziecka atmosfery w jego domu rodzinnym oraz wsparcie psychiczne w okresie jego umierania i żałoby najbliższych. Niestety przeszkodą w realizacji tych działań są fundusze – konkretnie, ich brak. Pieniądze pozyskane ze sprzedaży płyt CD umożliwiłyby dalszy rozwój tej placówki.

Środki na rzecz Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci mogą być także przekazywane bezpośrednio na konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową:

PKO BP IV oddział we Wrocławiu
ul. Świdnicka 53 50-030 Wrocław
nr 50 1020 5242 0000 2702 0019 8556
koniecznie z dopiskiem HOSPICJUM.

Od czasów Jana Sebastiana Bacha najwspanialszym muzycznym opisem męki Chrystusa są skomponowane przez niego Pasje wg Św Jana i Mateusza. Szczególne pasyjne piękno ma także muzyka do filmu Pasja Mela Gibsona, napisana przez Johna Debney'a - jednego z bardziej liczących się kompozytorów muzyki filmowej, autora ścieżek dźwiękowych m.in. do filmów "Bruce Wszechmogący", "Elf", "Kłamca, kłamca", "Mali agenci 1 i 2", czy "Koszmar minionego lata".
Ujmująca w swej prostocie, archaizująca stylizacja muzyczna Johna Debney'a daje efekty zachwycające. To poruszające do głębi połączenie world music i środków orkiestrowych o przejmującym wyrazie. /INTERIA.PL


Płyta z muzyką do filmu Pasja w polskich sklepach muzycznych ukazała się w miniony poniedziałek, tj. 8 marca br. Dwa tygodnie po premierze pojawi się, również na polskim rynku, płyta CD z piosenkami inspirowanymi filmem Pasja.

Piotr Bukowski, FAN FM, INTERIA.PL, www.hospicjum.wroc.pl
Zdjęcia: www.hospicjum.wroc.pl, Sony Music Polska
Dźwięk: Sony Music Polska


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz