Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   55 lat polskiej animacji
16 marca 2004, 12:26
12 marca w warszawskim kinie "Kultura" rozpoczął się cykl imprez zatytułowany: "55 lat polskiej animacji". Do 29 kwietnia w 9 miastach zostaną zorganizowane specjalne pokazy, na których widzowie będą mogli zobaczyć ponad 80 najlepszych polskich filmów animowanych, od Lenicy po Bagińskiego. Autorem pomysłu Przeglądu jest Sekcja Animacji Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Niedoceniana, a momentami zapominana przez młode pokolenie polska animacja ma mimo to wielu wielbicieli. Do najlepszych twórców w historii polskiego filmu animowanego zaliczają się Lenica, Szczechura, Kuć, Dumała, Kijowicz czy Rybczyński.

Podczas przeglądu będzie można zapoznać się z ich dziełami, ale nie tylko. Jak zapewniają organizatorzy przedstawione filmy ukażą wszystkie techniki realizacyjne w animacji.

Organizatorami Przeglądu są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Ministerstwo Kultury, Film Polski - Agencja Promocji przy współpracy Studia Miniatur Filmowych i Filmoteki Narodowej oraz Dyskusyjnego Klubu Filmowego Uniwersytetu Warszawskiego. W przygotowaniu imprezy uczestniczą także Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna im.L.Schillera w Łodzi, ASP w Krakowie i Warszawie i Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Wszelkie szczegóły dotyczące Przeglądu oraz terminarz pokazów znajdziecie na stronie www.polska-animacja.pl. Patronem medialnym Przeglądu "55 lat polskiej animacji" jest RMF FM.

Tomasz Orlewicz, FAN FM

Przeczytaj również:
  • Wielka trasa koncertowa „Wilkołaka” po Polsce! (15 marca 2004)
  • Lenny Kravitz w Polsce! (11 marca 2004)
  • Krakowskie Złote Maski 2003 (6 marca 2004)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz