Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Dziennikarze RMF FM w klatce
23 marca 2004, 06:54
Dzisiaj przed Sejmem RP ustawiono klatkę (przywiezioną z zoo), w której przez najbliższe trzy dni siedzieć będą dziennikarze. Chcą oni w ten sposób zaprotestować przeciwko decyzji Sądu Rejonowego w Szczecinie. Zgodnie z jego wyrokiem Andrzej Marek z "Wieści Polickich" jutro ma stawić się w areszcie. Dziennikarz został skazany za zniesławienie urzędnika. Wśród kilkudziesięciu osób, które wezmą udział w tym niecodziennym hepeningu, będą także reprezentanci Radia RMF FM - Jan Mikruta i Przemysław Marzec.

Andrzej Marek został skazany przez sąd za rzekome zniesławienie jednego z urzędników. Rzekome, bo przed sądem zeznawali świadkowie potwierdzający słowa napisane przez Andrzeja Marka. Sąd w wyroku nakazał dziennikarzowi, by ten przeprosił urzędnika, jednak Marek nie poczuwając się do winy nie przeprosił i za to musi odbyć karę trzymiesięcznego więzienia.


Jan Mikruta w klatece przed Sejmem.
Fot. Tomasz Skory


W happeningu – jak tłumaczą organizatorzy protestu – nie chodzi o to, by dziennikarze byli ponad prawem, ale by nie karać więzieniem za to, co piszą.

Janusz i Grzegorz Nałęcz, FAN FM; www.rmf.fm
Zdjęcia: www.rmf.fm

Przeczytaj również:
  • Nowe strony Załoga RMF FM (21 marca 2004)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz