Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Własciciel byłego BLUE FM wycenia straty
3 kwietnia 2004, 11:08
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji obiecywała szybko rozstrzygnąć proces koncesyjny na częstotliwość 97,7 FM w Krakowie, jednak rozpoczął się juz kwiecień a rozwiązania dalej nie widać. Jak poinformował "Dziennik Polski" właściciel nieistniejącego już BLUE FM wylicza straty poniesione w wyniku unieważnionej przez NSA decyzji KRRiT - wg. szacunkowych danych może być to kwota nawet 1,2 miliona dolarów.

Fundacja "Rozwój Kultury Ziemi Gdowskiej" - właściciel byłego BLUE FM zamierza się ubiegać o taką kwotę jako odszkodowanie od Krajowej Rady za poniesione straty.

Przypomnijmy, iż na początku grudnia ubiegłego roku Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie unieważnił w całości decyzję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie odebrania BLUE FM koncesji na nadawanie. Podstawa ubiegania się o odszkodowanie jest więc bardzo zasadna.

Andrzej Lenart, członek Fundacji powiedział w wywiadzie dla "Dziennika Polskiego": - Biegły rewident kończy wyliczać straty, które ponieśliśmy w wyniku zakwestionowanej przez NSA decyzji Krajowej Rady. (...) Z obliczeń wynika, iż będziemy żądać około 1,2 miliona dolarów. W najbliższych dniach złożymy w tym celu wniosek do sądu gospodarczego.

Po decyzji NSA powrócono do stanu z roku 2002, kiedy to jedynym prawnym użytkownikiem pasma 97,7 FM w Krakowie było BLUE FM, a tym samym konkurencyjna ESKA straciła koncesję na nadawanie. Od 12 grudnia na falach 97,7 FM panuje cisza, a rozstrzygnięcia w dalszym ciągu nie widać.

Tomasz Róg, FAN FM, Dziennik Polski, Fundacja


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz