Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Jan Mikruta ponownie w Afganistanie
20 czerwca 2004, 20:21
Korespondent wojenny RMF FM ponownie wyjechał z Polski. Tym razem celem jego podróży jest Afganistan, kraj nieco zapomniany, który niemal 3 lata temu był w centrum zainteresowania - to tam rozpoczęła się wojna z terroryzmem. Jan Mikruta i Przemysław Marzec już 3 dni po zamachach z 11 września 2001 roku byli w Afganistanie. Dzięki satelitarnemu studiu, które ze sobą zabrali, przez ponad miesiąc relacjonowali początek wojny z terroryzmem. Teraz Jan Mikruta ponownie przemierza górzysty azjatycki kraj, w którym ukrywał się niegdyś Osama bin Laden, w swoich relacjach pokaże nam m.in. pracę polskich żołnierzy w bazie Bagram!

Obecnie cała uwaga polskich i nie tylko polskich mediów skoncentrowana jest na wydarzeniach w Iraku. Niewiele osób pamięta o tym, że w Afganistanie również są polscy żołnierze. Jan Mikruta postanowił sprawdzić jak radzą sobie polscy saperzy pracujący w bazie Bagram.

Bagram, to największa baza koalicji antyterrorystycznej w Afganistanie. Stacjonuje tu ponad 8 tysięcy żołnierzy - ze Stanów Zjednoczonych, Danii, Niemiec czy Kanady, w tym 100 Polaków, głownie saperów.

Słuchaj relacji Jana Mikruty w Faktach RMF FM, oglądaj zrobione przez niego fotografie na www.rmf.fm

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z pierwszej wyprawy dziennikarzy RMF FM do Afganisanu:


Janusz i Grzegorz Nałęcz, FAN FM; www.rmf.fm
Zdjęcia: www.rmf.fm


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz