Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Bezpieczny Powrót - jak zawsze z RMF FM
28 października 2004, 17:52
Już o 15:30 w piątek 29 października 2004 na antenie RMF FM rozpocznie się akcja "Bezpieczny powrót z RMF FM". Jak co roku radio będzie towarzyszyć wszystkim, którzy wyjeżdżają w okresie Święta Zmarłych, by odwiedzić groby swoich bliskich. Na pomoc Radia RMF FM kierowcy będą mogli liczyć do późnych godzin wieczornych w poniedziałek 1 listopada.


O sytuacji na drogach i utrudnieniach wokół cmentarzy RMF FM będzie informować nie tylko w Faktach, ale także w specjalnych wydaniach raportów drogowych Traffic emitowanych co godzinę:

od 15.30 do 21.30 w piątek;
od 7.30 do 11.30 w sobotę;
od 15.30 do 21.30 w niedzielę
a także przez cały poniedziałek (od 7.30 do 22.30 z przerwą między 11.30 a 15.30).

Specjalne wydania TRAFFIĆ prezentować będą na antenie: Marcin Friedrich, Mikołaj Jankowski i Piotr Dobosz.

W akcji "Bezpieczny Powrót" wykorzystana zostanie cała infrastruktura informacyjna Radia RMF FM. Drogi na bieżąco monitorować będzie trzydziestu reporterów RMF FM wspomaganych przez: trzy wozy satelitarne umożliwiające przekazywanie informacji z każdego miejsca Polski, sześć samochodów reporterskich, w największych miastach, specjalne komputery reporterskie, które podobnie jak wozy satelitarne pozwalają na błyskawiczne przekazywanie informacji z każdego zakątka kraju, a także żółto-niebieski helikopter RMF FM, który patrolować będzie drogi i cmentarze.

Dziennikarze RMF FM będą także dyżurować w Komendzie Głównej w Centrum Dowodzenia Policji Drogowej, a reporterzy obserwować trasy tranzytowe w radiowozach i helikopterach policji.

Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny serwis drogowy na stronach internetowych radia. Słuchacze znajdą tam aktualne informacje o sytuacji na drogach w całej Polsce, plany objazdów, tras tranzytowych, drogi krajowe i lokalne z zaznaczeniem tzw. "czarnych punktów" - miejsc niebezpiecznych, plany dojazdów do nekropolii uwzględniające na bieżąco wszystkie ewentualne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

"Nie jesteś sam na drodze" to hasło co roku nabiera głębszego sensu.

(PR RMF FM), Tomasz Róg, FAN FM, PR RMF FM

Przeczytaj również:
  • Bezpieczny powrót z RMF FM - szczegóły akcji (29 października 2003)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz