Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Gosia Kościelniak na scenie - reportaż FAN FM
7 listopada 2004, 14:46
W czwartek 4 listopada w krakowskim klubie "Rotunda" odbył się specjalny koncert promujący premierową płytę Małgorzaty Kościelniak i MishaLuck Band pt. "Someone". Na koncercie zgromadzili się wielbiciele jazzu tradycyjnego (występ Jazz Band Boll Orchestra), a także fani uroczego głosu głównej gwiazdy wieczoru - Gosi Kościelniak.

Koncert rozpoczął się o 20:20 od występu znaneego zespołu jazzu tradycyjnego - Jazz Band Ball Orchestra, w którym na puzonie gra Marek Michalak - kompozytor utworów Gosi Kościelaniak. Jazz Band Ball Orchestra zaprezentowało na scenie kilka ciekawych standartów jazzowych, które wprawiły w błogi nastrój zgromadzoną publiczność. Zabawa muzyką porwała wszystkich do tego stopnia, iż muzycy mieli spore kłopoty z opuszczeniem sceny.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Zbigniew Książek, który zapowiedział główną gwiazdę wieczoru - Małgorzatę Kościelniak. Wtedy się wszystko zaczęło ...

Swing, samba, ballady jazzowe i smooth jazz - to klimaty, w których Gosia i towarzyszący jej zespół MishaLuck Band - czują się najlepiej.

Podczas koncertu muzycy zaprezentowali wszystkie 10 utworów, które znajdują się na premierowej płycie. Siódmym z kolei był tytułowy utwór "Someone" - jeden z najbardziej urokliwych i delikatnych utworów przedstawionych w trakcie koncertu.

Małgorzacie Kościelniak na scenie towarzyszyli znani i cenieni muzycy, m.in. Jan Pilch (instrumenty perkusyjne), Leszek Szczerba (saksofon, flet), Jacek Królik (gitary) i oczywiście Marek Michalak (puzon).

Pytana po koncercie publiczność mówiła, iż dawno nie słyszała tak udanego połączenia jazzu w jego tradycyjnym brzmieniu, z tak wrażliwymi i nastrojowymi tekstami.

Teraz pozostaje nam czekać na oficjalną premierę płyty, która ukaże się na rynku muzycznym już wkrótce.

Tomasz Róg, FAN FM
Zdjęcia: Tomasz Róg

Przeczytaj również:
  • SOMEONE - wyniki konkursu (31 października 2004)
  • SOMEONE - konkurs FAN FM i www.gosiakoscielniak.pl (27 października 2004)
  • Wielka premiera oficjalnej strony Małgorzaty Kościelniak (25 października 2004)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz