Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Przebój Roku 2004" na półmetku
17 grudnia 2004, 15:48
Na stronach www.interia.pl ciągle trwa głosowanie na "Przebój Roku 2004". Słuchacze RMF FM i internauci INTERIA.PL wybierają jeden z pośród 50 nominowanych utworów. Dotychczas oddano kilkadziesiąt tysięcy głosów. Portal INTERIA.PL na podstawie wypełnianych ankiet przedstawił statystyczne podsumowanie na półmetku głosowania. Wynika z niego, że najwyższe miejsca jak na razie zajmują w większości polskie piosenki.


Na przykład Krzysztof Krawczyk cieszy się dużą popularnością szczególnie wśród kobiet (ponad 60 proc. głosów), a blisko połowa jego sympatyków może się pochwalić wyższym wykształceniem.

Ciekawostką jest informacja, że dużą grupą słuchaczy grupy Kombii stanowią bardzo młode osoby (16-20 lat, ponad 40 procent głosujących na ten zespół), pochodzące z większych miast (500 tysięcy do 1 miliona mieszkańców, blisko 20 proc.).

Może to oznaczać, że Grzegorzowi Skawińskiemu i jego kolegom udało się przekonać do swojej muzyki nastolatków, którzy raczej nie pamiętają jego dokonań z czasów "pierwszego" Kombi.

Bardzo ciekawy jest fakt, że bardzo zbliżone do siebie są populacje fanów mołdawskiego dyskotekowego tria O-Zone i płockich hiphopowców z Jeden 8 L. Utwory "Dragostea Din Tei" i "Jak zapomnieć" wybierają jak dotąd przede wszystkim mieszkańcy mniejszych miejscowości (do 500 tys.) i z wykształceniem średnim.

Niemal po równo rozłożyły się głosy mężczyzn i kobiet, choć w przypadku Jeden 8 L przewaga dziewczyn jest wyraźniejsza (prawie 53 do 47 proc.).

Według danych INTERIA.PL blondynki na półmetku konkursu najchętniej wybierają kolejno: niemieckiego DJ-a Andre Tannebergera, kryjącego się pod pseudonimem ATB ("Ecstasy"), duet Krzysztofa Krawczyka z Edytą Bartosiewicz - "Trudno tak (razem być nam ze sobą)" i Monikę Brodkę ("Ten").

Panowie z blond włosami także uważają, że najlepszy jest ATB, ale na tym podobieństwa kończą się. Blondyni najczęściej wybierają także Lady Pank ("Stacja Warszawa") i O-Zone ("Dragostea Din Tei").

Przypomnijmy, że na konkursowej stronie możecie obejrzeć niemal wszystkie teledyski do nominowanych utworów.

Warto dodać, że uczestnicy plebiscytu mają szansę na atrakcyjne nagrody. Swój wybór należy uzasadnić, a autorzy 15 ciekawych wypowiedzi otrzymują co tydzień płyty CD z najlepszą muzyką.

Ponadto do wygrania jest 50 nagród - 45 wież hi-fi i 5 zestawów kina domowego.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 1 stycznia 2005 roku na antenie radia RMF FM, w wieczornej audycji Tomasza Kasprzyka.

Kartki pocztowe wysyłajcie na adres: "RMF FM. Przebój roku. Al. Waszyngtona 1, 31-204 Kraków", albo głosujcie [tutaj]!

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; INTERIA.PL

Przeczytaj również:
  • Wybierz "Przebój Roku 2004" (29 listopada 2004)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz