Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Rozmowy do-prawdy" książka K. Szymańskiej-Borginon
27 stycznia 2005, 17:50
Niespełna rok temu ukazała się pierwsza książka brukselskiej korespondentki RMF FM pt. "W piżamie do Europy", a już powstała kolejna o zgoła odmiennej tematyce. Książka "Rozmowy do-prawdy" to zapis rozmów Katarzyny Szymańskiej z Philem Bosmansem o jego przekonaniach, miłości, wierze, cierpieniu, śmierci, pracy, działalności, rodzinie i wielu innych sprawach ważnych dla każdego człowieka.

Phil Bosmans – Autor kilku bestsellerów. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia cztery języki w tym na polski. Całkowity nakład na świecie przekroczył niedawno dziesięć milionów egzemplarzy. Jego optymistyczne recepty na życie, tworzone w formie aforyzmów czy wierszy, wynikają z głębokiej wiary, własnego doświadczenia i współodczuwania z ludźmi cierpiącymi, najbiedniejszymi, samotnymi. „Zakochany w człowieku” – tak często mówi sam o sobie.

"Potem - jak pisze Pani Katarzyna Szymańska-Borginon - przez kolejnych kilka miesięcy spotykaliśmy się dosyć regularnie.... Rozmawialiśmy o miłości. Zawsze o miłości, ale za każdym razem o jej innym obliczu. «Czy ojciec mnie kocha?»-spytałam na początku przedwcześnie i prowokacyjnie. Potem nie musiałam już pytać. Nawet mnie już nie dziwiło, że młoda kobieta może zaprzyjaźnić się z ponadosiemdziesięcioletnim starcem. Ojciec Bosmans ma więcej radości życia, humoru i wewnętrznego spokoju niż wielu ludzi o połowę od niego młodszych. Jako jeden z pierwszych dowiedział się, że spodziewam się maleńkiej Stasi. Wiem, że się w tej intencji modlił. A gdy spotkali się na wózkach - on i mój mąż Steven, chory na stwardnienie rozsiane - obaj śmiali się z własnego inwalidztwa, jakby było powodem szczególnej radości. «Niektóre sprawy wyglądają na nieszczęście, a przecież są błogosławieństwem»".

Ojciec Bosmans, nawet unieruchomiony przez chorobę i wiek, daje siebie z miłością, bezinteresownie, za darmo. Nie mogłam tego daru zachować tylko dla siebie. Postanowitam rozmowy nagrywać, by w formie książkowej trafiły do polskich czytelników, dla których ksiądz Bosmans dołączył napisany z trudem lewą ręką autograf i dedykację: „Wiele szczęścia dla wszystkich polskich czytelników”.

Książka ma 152 strony i kosztuje 28zł.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; Wydawnictwo Salezjańskie, BOSZ


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz