Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Superbrands Polska dla RMF FM
2 lutego 2005, 18:23
1 lutego br. w Auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta Gala podsumowująca pierwszą edycję projektu Superbrands Polska - konkursu, którego celem jest wyłonienie najsilniejszych marek na polskim rynku. W trakcie uroczystości nagrodzone zostały zwycięskie marki oraz miała miejsce premiera pierwszego polskiego albumu Superbrands. Albumy Superbrands nazywane są przez media "biblią brandingu".

Radio RMF FM zostało jednym z laureatów konkursu w kategorii Media (media elektroniczne)

Łącznie podczas gali rozdano 24 złote statuetki w 12 kategoriach. Wśród laureatów dominowały marki polskie, których było aż 17.

Oto lista kategorii oraz nagrodzonych:

I. Handel i Restauracje
A.Blikle
McDonald's

II. Logistyka, transport, usługi
LOT

III. Media (media drukowane)
"Gazeta Wyborcza"
"Twój Styl" - nagroda specjalna

III. Media (media elektroniczne)
Onet.pl
RMF FM
TVP

IV. Motoryzacja
Mercedes-Benz
Orlen

V. Napoje alkoholowe
Żywiec

V. Napoje bezalkoholowe
Coca-Cola

VI. Sport, rekreacja, rozrywka
Disney

VII. Technologie
Era
Sony.

Nagrodę honorową otrzymał Leszek Balcerowicz, która jest wyrazem uznania jurorów "dla autora Planu Balcerowicza, dzięki któremu polskie marki mogą skutecznie konkurować z najsilniejszymi markami międzynarodowymi, na polskim rynku".

Organizacja Superbrands powołana została do życia w połowie lat 90. Jej zadaniem stało się promowanie idei brandingu. Superbrands uznała, że najskuteczniejszą metodą jest pokazywanie szczegółowych studiów przypadku tych marek, które osiągnęły sukces. Obecnie jest to międzynarodowe przedsięwzięcie analizujące case studies w swoich publikacjach, często nazywanych bibliami brandingu. Organizacja działa już w 36 krajach świata, gdzie z powodzeniem wydaje albumy przedstawiające czołowe marki na krajowych rynkach.

Łukasz Domoń, FAN FM; MediaNews.com.pl; PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz