Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Powieść "Strefa Ejlat" Eli Barbura
9 marca 2005, 15:33
W piątek 11 marca 2005 roku na rynku wydawniczym pojawi się najnowsza powieść Eli Barbura. Zapowiedź nowej książki korespondenta RMF FM w Tel-Awiwie pojawiła się na łamach FAN FM już ponad rok temu! "Ta książka wsysa, z wrażenia dech zapiera; przed czytaniem weź głęboki oddech. Miłość jak odpływ morza: powoli, nieśpiesznie odsłania się. Zaczynamy dostrzegać to, co niedostępne".


Tak o najnowszej książce wypowiada się Zyta Rudzka - poetka, powieściopisarka, autorka scenariuszy filmów o sztuce, która przeczytała "Strefę Ejat"

Akcja powieści toczy się w izraelskim kurorcie Ejlat nad Morzem Czerwonym w ostatnim tygodniu sierpnia 2003 roku. Narratorem jest dziennikarz, który wyjechał z Polski w 1968 roku i ma za sobą wiele lat w Izraelu, m.in. wojsko i służbę w rezerwie. Książka napisana jest potocznym, niejednokrotnie ostrym językiem, dalekim od kanonów poprawności politycznej.

Eli Barbur (ur. 1948 w Paryżu) jest pisarzem i dziennikarzem. Dzieciństwo i młodość spędził w Warszawie, po Marcu ’68 wyjechał do Kopenhagi, skąd parę lat później przeniósł się na stałe do Tel Awiwu. Po roku 1989 rozpoczął współpracę z mediami polskimi: Programem Trzecim PR, Radiem Zet, „Wprost”, „Gazetą Wyborczą” i wieloma innymi. Od połowy lat 90. jest stałym korespondentem radia RMF FM na Bliskim Wschodzie. Opublikował m.in. powieść Grupy na wolnym powietrzu (1999); tom opowiadań Ten za nim (1996) oraz zbiór reportaży Wzgórza krzyku (1998).

Nie zapomij zajrzeć do księgarni i kupić książkę "Strefa Ejlat". Powieść Eli Barbura dostępna jest także w wielu ksiągarniach internetowych. Cena waha się od 25 do 30zł. Książka ma 190 stron.

Powieść wydało Wydawnictwo Sic!

Strefę Ejlat poleca Redakcja FAN FM!

Przeczytaj [wywiad FAN FM z Eli Barburem]

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; www.wydawnictwo-sic.cm.pl
Zdjęcia: Wydawnictwo Sic!

Przeczytaj również:
  • Eli Barbur "Stella Maris" (13 lutego 2004)
  • Wywiady z Korespondentkami RMF FM (13 listopada 2003)
  • 7. Targi Książki - relacja ze spotkania z dziennikarzami RMF FM (25 października 2003)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz