Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic Patronem Honorowym
13 marca 2005, 20:11
W dniach od 15 do 25 marca 2005 w Warszawie, Krakowie i Gdańsku odbywać się będzie IX Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena. Wśród wielu znakomitych artystów wystąpi Orkiestra Akademii Beethovenowskiej. Jej Honorowym Patronem jest radio RMF Classic. Dyrygentem orkiestry jest Paweł Przytocki, a na skrzypcach grają m.in. Wojciech Pławner oraz So-Ock Kim od dawna już występujący na najlepszych światowych estradach.

So-Ock Kim w wieku lat ośmiu zadebiutowała w telewizji BBC, a rok później wykonywała trudny finał Koncertu skrzypcowego Czajkowskiego w prestiżowej Royal Albert Hall.

Wojciech Pławner to laureat nagrody publiczności na Internationales Kärntner Sparkasse Musikstipendium w Austrii oraz nagrody specjalnej za najlepsze wykonanie utworu współczesnego na 11. Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Austrii.

Paweł Przytocki, były dyrygent, a także dyrektor artystyczny Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz Filharmonii im. Artura Rubinsteina w Łodzi, występuje z wieloma polskimi i zagranicznymi orkiestrami. Jego nagranie I Symfonii Rachmaninowa zostało wyróżnione przez amerykański magazyn La folia jako przykład rzadko spotykanej intensywności i zaangażowania w muzyce.

Orkiestra Akademii Beethovenowskiej to nowa nazwa orkiestry, złożonej z najzdolniejszych studentów Akademii Muzycznej w Krakowie, powstałej w 2003 roku. Orkiestra koncertowała w kraju i za granicą oraz dokonywała nagrań pod batutą najlepszych polskich dyrygentów młodego pokolenia. Zespół otrzymał ostateczną nazwę Orkiestra Akademii Beethovenowskiej, wpisując się tym samym w krajobraz przyszłego projektu autorstwa Elżbiety Pendereckiej - Akademii Beethovenowskiej - mającego na celu pomoc artystyczną i dydaktyczną najzdolniejszym młodym muzykom.

Orkistra Akademii Beethovenowskiej koncertuje pod Honorowym Patronatem RMF Classic.

Występ Orkistry Akademii Beethovenowskiej w ramach IX Festiwalu Ludwiga van Beethovena zaplanowany jest na 22 marca 2005 roku o godzinie 20.00. Wtedy też w Sali Filharmonii Narodowej przy ul. Sienkiewicza 10 w Warszawie orkiestra zaprezentuje:
-Ludwig van Beethoven (1770-1827) - Uwertura do baletu Die Geschöpfe des Prometheus op. 43
-Joseph Haydn (1732-1809) - Symfonia e-moll nr 44
-Camille Saint-Saëns (1835-1921) - Havanaise op. 83, Introduction et rondo capriccioso op. 28
-Jean Sibelius (1865-1957) - Łabędź z Tuoneli op. 22/2
- Felix Mendelssohn-Bartholdy (1813-1847) - Koncert skrzypcowy e-moll op. 64

Melomanów nie trzeba zapraszać.

Więcej informacji na temat IX Festiwalu Ludwiga van Beethovena znajdziecie na oficjalnej stronie www.beethoven.org.pl

Już w najbliższą niedzielę 20 marca 2005 roku w RMF Classic zaprezentowane zostaną najciekawsze wydarzenia artystyczne „IX Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena”: kulisy, ciekawostki, anegdoty. Słuchacze spotkają się również z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej Pod Honorowym Patronatem RMF Classic.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; Kultularna Warszawa; www.rmfclassic.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz