Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Zamachy w Londynie na antenie RMF FM
7 lipca 2005, 20:09
Od godziny 11:00 co pół godziny program RMF FM wypełniały gorące doniesienia o sytuacji w stolicy Wielkiej Brytanii. Fakty RMF FM trwały przeciętnie od 10-15 minut. Redakcja RMF FM nawiązała błyskawiczna współpracę z sekcją polską radia BBC. Relacje i komentarze dziennikarzy BBC pojawiały się na antenie przez całe popołudnie. Do Londynu zostali wysłani dwaj reporterzy RMF FM. Już od godziny 16:00 Roman Osica i Paweł Świąder relacjonowali sytuacje bezpośrednio z Londynu. W Londynie cały czas jest także stały korespondent RMF FM - Bogdan Frymorgen.

Pierwsza korespondencja specjalnych wysłanników RMF FM, którzy przybyli do Anglii z Irlandii, została przekazana jeszcze z lotniska Gatwick, na którym wylądowali reporterzy RMF FM. Przez cały czas na stanowisku był stały korespondent RMF FM w Londynie Bogdan Frymorgen oraz korespondenci w dziewięciu pozostałych światowych stolicach. Także relacje wszystkich reporterów w Polsce poświęcone były reakcji polskich służb na sytuację w Londynie.

Wydarzenia w Londynie przypominają tragiczne relacje z Madrytu, tuż po zamachu które miały miejsce 11 marca 2004 roku. Warto przypomnieć, że właśnie wtedy także Paweł Świąder był specjalnym wysłannikiem, który wspomagał prace stałej korespondentki w Hiszpanii Ewy Wysockiej.

Obrazy z Londynu przywołują w pamięci wydarzenia z 11 września 2001 roku. Właśnie wtedy Radio RMF FM wyemitowało najdłuższy w historii polskiej radiofonii serwis informacyjny. Przez 480 minut non stop RMF FM relacjonowało tragiczne wydarzenia w USA. W 2 dni po ataku korespondenci RMF FM wyjechali do strategicznych miejsc na świecie (Pakistan, Afganistan, USA, Palestyna).

"....W Londynie przebywa teraz trzech dziennikarzy radia RMF. Dzięki ich bezpośrednim relacjom z miejsc tragedii nasi słuchacze są na bieżąco informowani o przebiegu wydarzeń w Wielkiej Brytanii - " mówi Jacek Stawiski, szef informacji w RMF FM.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; PR RMF
Zdjęcia: Sky News


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz