Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic z nową koncesją na 87,8MHz
22 lipca 2005, 12:57
KRRiTv na jednym z ostatnich posiedzeń zajmowała się sprawami koncesyjnymi. Jedna z uchwał kolegialnego ciała dotyczyła Radia RMF Classic. Członkowie KRRiT przyznali nową koncesję spółce Opera Sp. z o.o. na nadawanie programu RMF Classic na częstotliwości 87,8MHz w Krakowie z mocą 1kW. Przyznanie nowej koncesji było pewne, gdyż do konkursu przystąpił tylko RMF Classic.


Poprzednia koncesja na częstotliwość 87,8MHz wygasa 28 sierpnia 2005 roku, gdyż została przyznana na okres 7 lat. Rok temu do tej koncesji włączono dwie kolejne częstotliwości RMF Classic - gdańską 88,4MHz oraz wrocławską 99,2MHz. Na te częstotliwości rozpisano nowy proces koncesyjny, który jeszcze nie zakończył się - więcej.

RMF Classic dostępny jest także na platformach cyfrowych Cyfra+ i Polsat Cyfrowy oraz w internecie - słuchaj poprzez Streamer FM.

Podczas tego samego posiedzenia KRRiT rozszerzono koncesję RMF FM. Żółto-niebieska stacja wzbogaciła się o częstotliwość 107,4MHz w Iławie. Nadajnik RMF FM będzie miał moc 10kW.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; RadioPolska


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz