Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wehikuł Czasu RMF FM w Olsztynie
28 lipca 2005, 13:39
Każda środa wakacji jest wielkim świętem dla jednego słuchacza RMF FM. Co tydzień żółto-niebieska stacja przekazuje w Wasze ręce samochód Chevrolet Spark. 27 lipca Wehikuł Czasu RMF FM przybył do Olsztyna. Radiowy pojedynek o nagrodę główną - samochód - wygrał Piotr z Łodzi zwiedzający w tym dniu Olsztyn. Jednak także Piotr z Ełku - bezpośredni przeciwnik zwycięzcy nie odszedł z pustymi rękoma - jako nagrodę pocieszenia otrzymał nowiutki rower.

Walka o samochód to jedna z wielu atrakcji, jakie przygotował RMF FM dla mieszkańców Olsztyna. "Wehikuł czasu" przeniósł wszystkich w średniowiecze. Mieszkańcy miasta oraz słuchacze RMF FM mogą zobaczyć m.in. rycerskie walki, przyglądnąć się pracy kata, a także obejrzeć specjalną inscenizację osądzenia i ukarania złoczyńców, zakucia w dyby i "spalenia czarownicy"

Oto jak całą akcję opisał Super Express, w którym co tydzień drukowana jest mapka ułatwiająca poszukiwanie Wehikułu Czasu RMF FM:
Tym razem radiowy Wehikuł Czasu przeniósł olsztynian i licznie przybyłych turystów w XV wiek. Na starym mieście pojawili się rycerze, zakonnicy, a nawet sam Mikołaj Kopernik.

- Nasz okazjonalny teatr destrukcji zaraz pokaże, jak Kopernik bronił Olsztyna przed Krzyżakami - zaciera ręce najemniczka-artylerzystka w służbie XV-wiecznego biskupa warmińskiego Fabiana, prywatnie Beata Mazur, oficjalnie wiceprezes Stowarzyszenia Kultury Średniowiecza Bractwa Rycerskiego Zamku Olsztyńskiego.

Piknik historyczny, który przygotowali rycerze i białogłowy wspólnie z Radiem RMF FM, wzbudził zainteresowanie mieszkańców. Wokół staromiejskiej sceny, w ogródkach piwnych, rozsiadło się wielu urlopowiczów. Niektórzy w zdumieniu przystawali, oglądając sztuczki kuglarzy, tańce z ogniem, czy średniowieczną broń palną. Trzymali kciuki za rycerzy walczących o rękę białogłowy

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; www.rmf.fm; Super Express


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz