Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wybory 2005 w portalu INTERIA.PL
16 września 2005, 14:43
INTERIA.PL uruchomiła serwis poświęcony zbliżającym się wyborom parlamentarnym i prezydenckim . Jego gospodarzem i komentatorem jest artysta-satyryk, Krzysztof Piasecki.

- W roli gospodarza serwisu wyborczego w INTERIA.PL czuję się świetnie i... młodziej. Współpracę z portalem podjąłem między innymi z uwagi na możliwość bezpośredniego kontaktu z odbiorcą, czego w gazecie nie ma. Jako artysta-satyryk jestem przyzwyczajony do szybkiej reakcji publiczności, natychmiastowego potwierdzenia nawiązania kontaktu. Internet to umożliwia - wyjaśnia Krzysztof Piasecki. I dodaje: - Jako satyryk mam jeden główny cel: kontrolowanie głupoty i dystansowanie się wobec niej. Ten sam cel przyświeca mi i teraz.

Cykl felietonów wyborczych Krzysztofa Piaseckiego "Gospodarskim okiem" wpisuje się w główne założenie serwisu, którym jest zwrócenie uwagi użytkowników na znaczenie wyborów i potrzebę uczestnictwa w nich. Budzić obywatelską aktywność ma też m.in. rubryka "Jakiej Polski nam potrzeba", w której zamieszczane są wywiady z autorytetami sceny politycznej, np. Władysławem Bartoszewskim, Wiesławem Chrzanowskim czy Adamem Strzemboszem.

Serwis umożliwia śledzenie bieżących wyników poparcia dla poszczególnych partii oraz sondaży rankingu prezydenckiego. Osoby zainteresowane wyborami znajdą tu też najświeższe informacje - oficjalne i zakulisowe - o przebiegu kampanii oraz instrukcje dotyczące głosowania. Żywego charakteru nadają serwisowi czaty wyborcze z kandydatami do Sejmu i Senatu.

Uzupełnieniem poważnych treści serwisu są rysunkowe komentarze wyborcze Henryka Sawki oraz "Poczet Pierwszych Dam", czyli prezentacje żon kandydatów na prezydenta. Ozdobnikiem serwisu jest też test "Polityczny sufler", wykazujący sympatie polityczne użytkownika i Biorytm porównawczy, pozwalający na sprawdzenie emocjonalnego, fizycznego, intelektualnego i intuicyjnego dopasowania czytelnika z wybranym politykiem.

Grzegorz Nałęcz, PR INTERIA.PL


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz