Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "TiVi sekcja" - program Małgorzaty Kościelniak w TV4
4 października 2005, 16:04
Na początku września zapowiadaliśmy, że Małgorzata Kościelniak mile nas zaskoczy - i dotrzymała słowa. Już 8 października zobaczymy Gosię w nowej roli. Prezenterka RMF FM poprowadzi telewizyjny talk-show w telewizji TV4. Goście programu będą odpowiadać na pytania zadawane przez... karty, które sami będą losować.

Wszystkie pytania – niektóre o charakterze ogólnym, niektóre bardzo osobiste, a niektóre prowokacyjne i kłopotliwe – zostają przygotowane indywidualnie dla każdego z gości i znajdują się na dwóch taliach kart. Początek programu to luźna rozmowa z gościem, w czasie której gospodyni programu, Małgorzata Kościelniak – jak krupier lub wróżka – przekłada karty, tasuje je i układa w odpowiedni (nie zawsze ten sam) wzór. Czasami proponuje gościowi układ krzyża celtyckiego z tarota, czasami grę w trzy karty, czasami pokera, w którym można wymienić kilka kart.

W programie wykorzystywane są dwie talie – czerwona i niebieska. Talia niebieska to pytania, jakie karty chcą postawić gościowi, czyli czego karty chcą się o gościu dowiedzieć. Każda karta z talii niebieskiej to jedno pytanie, które jest właściwie wstępem i pretekstem do rozmowy prowadzącej z gościem. Talia czerwona – to stwierdzenia, czyli co karty chcą o gościu powiedzieć. Zazwyczaj są to jakieś znane wcześniej informacje o gościu, czasami nawet niewygodne. Kiedy karty są ułożone, gość sam je wybiera – na przemian z talii niebieskiej i czerwonej.

Zasada zabawy jest taka, że to nie prowadząca zadaje pytania. To gość po wyciągnięciu karty musi pytanie przeczytać głośno, a potem na nie odpowiedzieć. Małgorzata Kościelniak jedynie komentuje pytania, wskazując na szczęście lub złośliwość losu. Jeśli pytanie jest dla gościa kłopotliwe, może on odmówić odpowiedzi na nie. Ma do wyboru dwie możliwości. Po pierwsze może odmówić odpowiedzi na pytanie, ale czyta to pytanie głośno. Wówczas czeka go rozmowa z prowadzącą na temat przyczyn uchylenia się od odpowiedzi. Jeśli zaś gość odmawia odpowiedzi na pytanie i nawet przeczytania go na głos, zmuszony jest do odpowiedzi na pytanie zastępcze (pula 10 pytań zastępczych jest w dyspozycji prowadzącej, są to pytania o różnym stopniu trudności, nie związane z życiem gościa, ale z wiedzą ogólną). Jeśli gość odpowie na pytanie zastępcze prawidłowo, nie musi odpowiadać na pytanie właściwe. Jeśli jednak tego nie zrobi, musi nie tylko przeczytać „kłopotliwe” dla siebie pytanie, ale jeszcze na nie odpowiedzieć. Z wszystkich pytań z talii czerwonej i niebieskiej gość może odmówić odpowiedzi łącznie najwyżej na pięć pytań i wybrać w ich miejsce pięć pytań zastępczych.

Do każdego odcinka zapraszane są dwie osoby, które kolejno zostają skonfrontowane z wiedzą jaką posiadają karty...

"TiVi sekcję" prowadzoną przez Małgorzatę Kościelniak będziemy mogli zobaczyć na antenie TV4 w soboty o 21.30 (powtórki w niedziele o 17.00).

Autorem i scenarzystą programu jest Andrzej Saramonowicz (m.in. scenarzysta ”Ciała” i ”Pół serio”), reżyserem Tomasz Konecki (również ”Ciało” i ”Pół serio”). Redaktorem audycji został Marcin Baczyński, dziennikarz i główny researcher programów ”Wieczór z wampirem”, ”Wieczór z Jagielskim” i ”MdM”.

Ten program trzeba oglądać! FAN FM gorąco poleca!

W pierwszym odcinku "TiVi sekcji" 8 października gośćmi Małgorzaty Kościelniak będą Zbigniew Lew Starowicz i Rafał Królikowski.

Tydzień później po pytania ukryte w kartach sięgną Krystyna Janda i Andrzej Grabowski.

22 pażdziernika o 21.30 w TV4 zobaczymy Renatę Dancewicz oraz Tomasza Karolaka.

W kolejnych odcinkach wystąpią m.in. Ewa Telega, Michał Milowicz, Piotr Gąsowski, Zbigniew Wodecki, Anna Dereszowska oraz Andrzej Niemczyk

Specjalnie dla czytelników FAN FM przezentujemy zdjęcia z nagrania drugiego odcinka "TiVi sekcji".
Grzegorz Nałęcz, FAN FM; PR RMF; Medialink; TV4
Zdjęcia: TV4


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz