Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Bezpieczny powrót z RMF FM"
29 października 2005, 01:12
W piątek, 28 października 2005, na antenie RMF FM rozpoczęła się akcja "Bezpieczny powrót z RMF FM". Jak co roku, raporty drogowe dla kierowców będą towarzyszyły wszystkim, którzy zdecydują się na podróż podczas Święta Zmarłych. Na pomoc Radia RMF FM kierowcy mogą liczyć do późnych godzin wieczornych we wtorek 1 listopada. Akcja organizowana jest we współpracy z Gazetą Wyborczą.


O sytuacji na polskich drogach i utrudnieniach wokół cmentarzy RMF FM poinformuje nie tylko w Faktach, ale także w specjalnych wydaniach „Raportów drogowych”, emitowanych od piątkowego popołudnia do wtorkowego wieczora, w dwóch podstawowych blokach od 6.30 do 11.30 oraz od 15.30 do 22.30.

Raporty drogowe informować będą przede wszystkim o sytuacji na polskich drogach kolejno w każdym województwie, podadzą także statystyki wypadków i kolizji, omówią profilaktyczne działanie radarów-atrap. Nie zabraknie praktycznych porad dla kierowców, które pomogą w bezpiecznej i wygodnej podróży.

RMF FM tradycyjnie sięgnie po najnowocześniejszy sprzęt do łączności cyfrowo-satelitarnej, helikopter, wozy satelitarne i reporterskie, a także skorzysta z pomocy radiowozów i helikopterów policyjnych – z których to reporterzy będą obserwować trasy tranzytowe w radiowozach i helikopterach policji. Radio RMF FM nawiązało również współpracę z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji i Wydziałami Ruchu Drogowego, dzięki czemu przekazywane wiadomości będą bardzo dokładne i nieustannie aktualizowane.

Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny serwis drogowy na stronie www.rmf.fm. Znajdą się tam informacje o charakterze lokalnym, zalecane dojazdy do cmentarzy, parkingów, utrudnienia w ruchu, wiadomości o pracy komunikacji miejskiej, plany objazdów czy tras tranzytowych, wskazanie miejsc niebezpiecznych (tzw. „czarnych punktów”), mapy dojazdów do nekropolii, uwzględniające na bieżąco wszystkie ewentualne zmiany w organizacji ruchu drogowego.

Partnerem akcji „Bezpieczny Powrót z RMF FM” jest PZU

Grzegorz Nałęcz, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz