Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Żółto-niebieski helikopter na sprzedaż
13 stycznia 2006, 22:09
Jak donosi vortal MediaFM.net Radio RMF FM postanowiło sprzedać żółto-niebieski helikopter Robinson 44R, który od czerwca 1997 używany był do realizacji przekazów reporterskich, akcji antenowych oraz promocji Radia RMF FM.

SP-GSD wkrótce zmieni właściciela. Cena wywoławcza będącego w dobrym stanie śmigłowca to 500 tys. zł.

Robinson 44R to drugi helikopter w barwach Radia RMF FM.

Fot. FAN FM


Pierwszy helikopter RMF FM - Rotorway Exec 90 - (SP-FSL) radio kupiło w 1994 roku. Wykorzystywany był on m.in. podczas Inwazji Mocy '96. To właśnie w 1996 roku pierwszy Helikopter FM (zaledwie dwumiejscowy) rozbił się na Śląsku. Na pokładzie maszyny obok pilota śp. Ryszarda był także Tomasz Maszczyk - reporter RMF FM, który przeżył katastrofę. [więcej]Fot. Lotnictwo.net - Grzegorz Szymański


W 1997 roku do służby wszedł nowy helikopter w barwach RMF FM - Robinson 44R.


Fot. Robert Czernecki - RMF-MD MTB Team (www.mtb.interia.pl)


Pierwszą akcją jaką obsługiwał była Inwazja poMocy w 1997 roku. W roku 2000 był używany przez telewizję TVN do realizacji reportaży z placu Inwazji Mocy 2000. Wielokrotnie Helikopter RMF FM patrolował polskie drogi m.in. podczas akcji Bezpieczny Powrót 1 listopada. Helikopter ten pracuje dla RMF FM do dnia dzisiejszego.Fot. Robert Czernecki - RMF-MD MTB Team (www.mtb.interia.pl)


Helikopter FM jest w bardzo dobrym stanie - do remontu pozostało aż 1400 godzin do wylatania. Robinson 44R to maszyna czteromiejscowa (3 osoby + pilot).

Obydwa helikoptery RMF FM wyposażone były w sprzęt reporterski pozwalający na realizację bezpośrednich transmisji sygnału z pokładu śmigłowca na antenę RMF FM.

To, że Robinson 44R pójdzie pod przysłowiowy młotek nie oznacza, że RMF FM rezygnuje z helikoptera. Wszystko wskazuje na to, że 8-letni Robinson 44R zostanie zastąpiony nową maszyną. Decyzję podejmie zarząd RMF FM.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; MediaFM.net
Zdjęcia: 1- FAN FM,
2 - Lotnictwo.net
3 i 4 - Robert Czernecki (RMF-MD MTB Team)

Przeczytaj również:
  • "Bezpieczny powrót z RMF FM" (29 października 2005)
  • Robert Konatowicz w nowej roli (13 sierpnia 2005)
  • Bezpieczny długi weekend z RMF FM (27 kwietnia 2005)
  • Bezpieczny powrót z RMF FM - szczegóły akcji (29 października 2003)
  • Bezpieczny powrót z RMF FM (11 grudnia 2002)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz