Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Katastrofa budowlana w Katowicach
29 stycznia 2006, 16:22
W sobotę o 17.15 jedna z hal Międzynarodowych Targów Katowickich runeła. Znajdowało się pod nią kilkaset osób. Na miejscu są reporterzy RMF FM. Wciąż trwa specjalne wydanie Faktów RMF.

Na miejscu w Katowicach są reporterzy RMF FM: Tomasz Maszczyk, Marek Balawajder, Marcin Buczek i Maciej Grzyb. Dołączyli do nich także Roman Osica, Paweł Świąder i Piotr Moc. To oni zbierają cały czas najświeższe informacje o stanie rannych i akcji ratunkowej, rozmawiają z ofiarami i świadkami zdarzenia. Wg. najnowszych danych katastrofa odebrała życie 66 osobom. Pod zawalonym dachem przebywało kilkaset osób.

Specjalne wydanie Faktów RMF prowadzili na zmianę Małgorzata Świtała, Tomasz Staniszewski i Michał Kowalewski. O 00.30 do Małgorzaty Świtały dołączył Grzegorz Jasiński. Specjalne wydanie Faktów RMF rozpoczęło się po godzinie 19.00 i trwało nieprzerwanie 3:35. Wtedy wyemitowano pierwsze utwory muzyki klasycznej, a Fakty pojawiały się na antenie RMF FM co 15 min. Od godziny 6.00 do 13.10 w niedzielę trwało kolejne specjalne wydanie Faktów.
Obecnie RMF FM nadaje specjalny program informacyjny z Faktami co 15 minut.

Marek Balawajder i Roman Osica jako jedyni dziennikarze dostali się do wnętrza zawalonej hali - ich relację usłyszeliśmy w Faktach RMF.

Strona www.rmf.fm i www.interia.pl przybrały barwy w odcieniach szarości.

Słuchaj RMF FM i odwiedzaj strony www.rmf.fm tam znajdziesz najświeższe informacje o tragedii na śląsku!


Tomasz Staniszewski


Małgorzata Świtała


Michał Kowalewski


Małgorzata Świtała i Michał Kowalewski


W związku z wydarzeniami w Katowicach OLIMPIADA FM w dniu 29 stycznia została odwołana.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM
Zdjęcia: TVN24; RMF FM

Przeczytaj również:
  • RMF FM w katowickiej strefie zero (2 lutego 2006)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz