Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM - szkoła profesjonalizmu
1 lutego 2006, 19:32
Radio RMF FM po raz kolejny udowodniło, że jest najlepszym radiem w Polsce. Jako jedyne niemal natychmiast zareagowało na pierwsze doniesienia o katastrofie budowlanej w Katowicach. Bardzo szybko przerwano program i przez ponad 8 godzin nieustannie nadawano Specjalne wydanie Faktów RMF FM.

Pierwsze doniesienia o katastrofie budowlanej w Katowicach pojawiły się w RMF FM w Faktach o 18.00 w sobotę 28 stycznia 2005.

993kB

O 18.20 i o 18.30 podano kolejne informacje na ten temat

1.95MB

RMF FM przerywał program o godzinie 19.00.
Bardzo szybko na miejscu katastrofy, gdzie zawalił się dach hali nr 1 Międzynarodowych Targów Katowickich, pojawili się reporterzy RMF FM Tomasz Maszczyk i Marcin Buczek. Wkrótce dołączyli do nich Marek Balawajder i Maciej Grzyb z Krakowa. Wieczorem dojechali także Roman Osica, Paweł Świąder oraz Piotr Moc.

W studiu na Kopcu Kościuszki Specjalne wydanie Faktów prowadzili na zmianę Małgorzata Świtała, Tomasz Staniszewski i Michał Kowalewski, Grzegorz Jasiński i Maja Dutkiewicz. Na miejsce zdarzenia przybył wóz satelitarny RMF FM obsługujący wcześniej Olimpiadę FM.

Specjalne wydanie Faktów 19.00 - 3.35
Od godziny 19.00, kiedy to rozpoczęło się Specjalne wydanie Faktów, do godziny 3.35 w niedzilę nadawano jedynie informacje. Zawieszono emisję reklam i stałego programu. Emitowane były relacje poszkodowanych i świadków katastrofy, rozmowy z ekspertami budowlanymi, bezpośrednie informacje od członków ekip ratowniczych, komunikaty policji.

Fakty co 15 minut 3.45-6.00 (niedziela)
O godzinie 3.35 pojawił się pierwszy utwór muzyki klasycznej, ale już o 3.45 zaprezentowano kolejne Fakty RMF z miejsca tragedii. Odtąd Fakty RMF nadawano co 15 minut a w przerwach pojawiała się tylko muzyka klasyczna. O godzinie 4.00 na antenie RMF FM nadano bezpośrednią relację z konferencji prasowej poświęconej wydarzeniom w hali MTK (po raz pierwszy w historii RMF FM transmitowało całą konferencję prasową!)

Specjalne wydanie Faktów 6.00-13.09 (niedziela)
O godzinie 6.00 rozpoczęło się drugie rekordowo długie wydanie Faktów RMF FM poświęcone wydarzeniom w Katowicach. Relacje "na żywo" z Katowic, rozmowy z poszkodowanymi i z tymi, którym udało się uciec, rozmowy z ekspertami oraz bezpośrednie relacje z konferencji prasowych. Do Katowic przyjeżdżają kolejni reporterzy RMF FM - Michał Szpak i Barbara Zielińska z Wrocławia. Przez cały czas pracują także reporterzy RMF FM w całej Polsce oraz wszystkie wozy satelitarne i reporterskie.

Specjalny program RMF FM 13.15 (niedziela) - ...
O 13.09 w niedzielę, 29 stycznia 2006 roku, pojawił się pierwszy utwór muzyczny - Enya "Only Time". Od 13.15 w niedzielę do 10.30 w poniedziałek na antenie RMF FM pojawiają się Fakty co 15 minut.
W poniedziałek rano do godziny 10.00 Michał Kowalewski i Tomasz Staniszewski prowadzą Fakty ze studia RMF FM w Katowicach. Cały czas na miejscu jest kilku reporterów RMF FM. W poniedziałek od 10.30 Fakty RMF FM pojawiają się co 30 minut. W przerwach emitowana jest muzyka. Prowadzący programy informują jedynie o tym, kiedy wyemitowane zostaną kolejne Fakty RMF, w których oprócz informacji i relacji z Katowic czytane są także listy od słuchaczy RMF FM. W "strefie zero" pojawili się kolejni reporterzy RMF FM Agnieszka Burzyńska i Tomasz Skory.

O 20.00 w poniedziałek pojawiły się pierwsze Fatky Sportowe, w których poinformowano o śmierci piłkarki ręcznej, która była na wystawie w Katowicach. Przedstawiono także stanowisko PZN w sprawie kontynuowania zawodów PŚ w Zakopanem.

Od 21.00 Fakty RMF pojawiają się co godzinę. Specjalny program RMF FM trwał od soboty od godziny 19.00 do środy do godzin popołudniowych.

Strona www.rmf.fm już od 19.30 w sobotę została całkowicie podporządkowana tragedii w Katowicach. w niedzielę rano strony www.rmf.fm jako pierwsze w polskim internecie na znak żałoby zmieniły wygląd i stały się szare. Pierwsza informacja o zawaleniu się dachu na hali MTK w Katowicach pojawiła się na www.rmf.fm o godzinie 17.53.

We wtorek po 16.00 strony www.rmf.fm stały się ponownie kolorowe - pozostała jednak na nich czarna wstążka.

Jeszcze w sobotę podjęto decyzję o odwołaniu Olimpiady FM w niedzielę 29 stycznia 2006 roku.

RMF FM od godziny 19.00 w sobotę 28 stycznia 2006 roku do chwili obecnej antena RMF FM w całości poświęcona jest wydarzeniom w Katowicach, gdzie katastrofa pochłonęła 67 ofiar.


Radio RMF FM po raz trzeci pokazało ogromny profesjonalizm. 11 września 2001 roku po ataku terrorystów na WCT w Nowym Jorku po raz pierwszy przerwano program i wyemitowano rekordowo długie wydanie Faktów RMF FM trwające 480 minut.

Wielki profesjonalizm RMF FM wykazał także w dniach poprzedzających śmierć Ojca Świętego Jana Pawła Wielkiego. [więcej]

Grzegorz Nałęcz, FAN FM
Dźwięk: Antena RMF FM

Przeczytaj również:
  • Kilkudziesięciogodzinne Fakty RMF FM (29 stycznia 2006)
  • RMF FM w katowickiej strefie zero (2 lutego 2006)
  • Katastrofa budowlana w Katowicach (29 stycznia 2006)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz