Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Był SNAKE jest UCOM
14 lutego 2006, 21:03
Nowa nazwa, nowa lżejsza muzyka i lekko zmodyfikowany skład - to krótka charakterystyka odmionego zespołu SNAKE'a. Perkusistą UCOM'u (jukomu) jest niezmniennie dziennikarz RMF FM Daniel Wołodźko. UCOM może bardzo szybko zdobyć sławę, gdyż znalazł wspaniały pomysł na promocję.

UCOM pracuje właśnie nad piosenką i teledyskiem dla Tour de Pologne. - Propozycja wyszła od nas. Spodobała się panu Małkowskiemu, spodobała się panu Langowi - mówi Daniel Wołodźko, perkusista UCOM i autor słów. W tej chwili zespół ostro pracuje nad nagraniem. - Mamy niewiele czasu, bo już w maju będzie prezentacja utworu i teledysku - dodaje Wołodźko.
Czesław Lang jest zadowolony z tego, co już słyszał, ale oczekuje na końcowy efekt. - Na razie mogłem posłuchać tylko refrenu. Podoba mi się - ocenił nasz doskonały przed laty kolarz. - Cieszę się, że ktoś wpadł na taki pomysł, który - jak sądzę - trafi doskonale w gusta młodych ludzi i jeszcze bardziej zwiększy popularność wyścigów kolarskich. Przed laty piosenkę o Tour de Pologne nagrali Skaldowie - przypomniał Lang.

Najwięcej problemów sprawi nagranie zdjęć do wideoclipu. Nie można ich zacząć, bo jest zima. Główną rolę ma zagrać kilkunastoletni chłopiec, który będzie jechał na rowerze. - Większość zdjęć do clipu będzie robiona w Olsztynie. W teledysku będą przeplatały się dwa wątki: zawodowe kolarstwo i idea jazdy na rowerze dla przyjemności, rekreacji i pokonywania własnych słabości - zdradza fabułę Daniel Wołodźko. Producentem teledysku jest Adam Smoczyński, który wybrał plany zdjęciowe głównie w Olsztynie. Migawki z Tour de Pologne będą przemieszane z ujęciami nastolatka jeżdżącego rowerem po najbardziej charakterystycznych miejscach w Olsztynie. Zdjęcia będą kręcone koło Wysokiej Bramy, zamku, na al. Piłsudskiego w pobliżu hali Urania, gdzie podczas dwóch ostatnich wyścigów była meta etapu Tour de Pologne. - Teledysk będzie puszczany w telewizji, więc promocja miasta jest zapewniona - dodaje Czesław Lang.

Olsztyński zespół szuka głównego bohatera clipu. Chodzi o chłopca w wieku 10-14 lat. - Na razie w gronie naszych znajomych, ale wcale nie wykluczam, że zorganizujemy jakiś casting w Olsztynie. Decyzję podejmiemy w najbliższych dniach - powiedział w czasie wywiadu dla Gazety Olsztyńskiej Daniel Wołodźko.

Piosenka UCOM nosi roboczy tytul "Mieć wiarę, wejść na szczyt".
Zespół SNAKE powstał jesienią 2003 roku. Bardzo szybko zdobył uznanie na Warmii i Mazurach (większość muzyków pochodzi z Dobrego Miasta). W skład zespołu wchodzili Mariusz Krawczyk - wokal - lider, Mariusz Romańczuk - gitara elektryczna, Yaro Rostowski - gitara basowa, Daniel Wołodźko - perkusja i tracker.

SNAKE został doceniony przez inne polskie zespoły rockowe. Olsztyński wąż grał m.in. jako support zespołu Perfect, Pidżama Porno i Kangaroz. SNAKE'a nie zabrakło także na 15 urodzinach Radia RMF FM - [więcej]Jeszcze w 2005 roku w zespole SNAKE rozpoczęły się zmiany. Postanowiono zmienić styl muzyczny. Rozpoczęto poszukiwania nazwy dla nowej odsłony zespołu grającego już nie rockową a nieco lżejszą muzykę.

Po tygodniach poszukiwań zapadła decyzja - nowa nazwa zespołu to UCOM. Zespół opracowuje nową stronę internetową, nowe kompozycje i nowe teledyski. Dzięki współpracy z Czesławem Langiem i Tour de Pologne UCOM ma szansę na szybkie zaistnienie na rynku muzycznym.

Skład UCOM jest niemal identyczny jak zespołu SNAKE. Jedynie miejsce Mariusza Romańczuka zajął Piotr Szymański.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; Gazeta Olsztyńska
Zdjęcia: Grzegorz Nałęcz

Przeczytaj również:
  • SNAKE w Olsztynie i Dobrym Mieście (5 lipca 2005)
  • Snake & Perfect w Dobrym Mieście (28 maja 2005)
  • SNAKE zaczyna koncertować (28 kwietnia 2005)
  • Daniel Wołodźko - perkusista SNAKE'a (26 listopada 2004)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz