Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic: Wyjątkowy konkurs chopinowski
22 lutego 2006, 18:25
Data przyjścia na świat Fryderyka Chopina nie jest oczywista. Mogło to być 22 lutego, ale bardziej prawdopodobne, że 1 marca. RMF Classic wybiera złoty środek i zaprasza do udziału w wyjątkowym konkursie oraz na niedzielę w kręgu Chopina.


W związku z rocznicą urodzin Fryderyka Chopina RMF Classic ogłasza wyjątkowy konkurs. Wyjątkowy, ponieważ nagrodą będzie... 15-płytowy album - "XV Międzynarodowy Konkurs im. Fryderyka Chopina. Kronika Konkursu" wydany przez wytwórnię DUX. Album zawiera między innymi występy zwycięzcy konkursu, Rafała Blechacza. Takiej nagrody jeszcze nie było.

Konkurs składa się z 2 części: teoretycznej i praktycznej.

Część teoretyczna
Należy odpowiedzieć na dwa pytania: Jak nazywała się pierwsza miłość Fryderyka Chopina? Kto powiedział o Chopinie: „Gdy siada do fortepianu i improwizuje, wydaje mi się, że odwiedził mnie ktoś bliski”?

Jeśli nie znasz odpowiedzi na konkursowe pytania, nie martw się! Słuchaj RMF Classic! Będą podpowiedzi. W końcu nie jesteśmy na maturze.

Część praktyczna
W niedzielę zabawimy się w „Chopinoturniej”, takie małe „jaka to melodia”. Kilka razy w ciągu dnia na antenie RMF Classic będą pojawiały się utwory Fryderyka Chopina, ale nasi prezenterzy nie będą zdradzać ich tytułów. To będzie zadanie naszych konkursowiczów. Należy odpowiedzieć na dwa pytania:
Jak nazywała się pierwsza miłość Fryderyka Chopina?
Kto powiedział o Chopinie: „Gdy siada do fortepianu i improwizuje, wydaje mi się, że odwiedził mnie ktoś bliski”?

Jeśli nie znasz odpowiedzi na konkursowe pytania, nie martw się! Słuchaj RMF Classic! Będą podpowiedzi. W końcu nie jesteśmy na maturze.

Część praktyczna
W niedzielę zabawimy się w „Chopinoturniej”, takie małe „jaka to melodia”. Kilka razy w ciągu dnia na antenie RMF Classic będą pojawiały się utwory Fryderyka Chopina, ale nasi prezenterzy nie będą zdradzać ich tytułów. To będzie zadanie naszych konkursowiczów.

A w niedzilę 26 lutego 2006 roku z Piotrem Wierzbickim, autorem książki "Chopin. Portret muzyczny" - w której kompozytor pokazany został w zupełnie nowym świetle, jako żartowniś, ironista i sceptyk - rozmawiać będzie Ewa Stanek - słuchaj w RMF Classic

Grzegorz Nałęcz, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz