Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Sylwia Paszkowska uczy stylu w TVN Style
8 kwietnia 2006, 15:15
Dziennikarka RMF FM Sylwia Paszkowska już niedługo pojawi się w naszych telewizorach. Razem z Kasią Montgomery prowadzić będzie program "Lekcja Stylu" w startującej z nową ofertą telewizji TVN Style. Zapytaliśmy Sylwię o jej nową pracę w telewizji oraz o to co z RMF FM.

Grzegorz Nałęcz: Jak zareagowałaś na propozycję prowadzenia programu w TVN Style?

Sylwia Paszkowska: To była bardzo miła niespodzianka. TVN Style to świetna telewizja, nie tylko dla kobiet. Nie od razu jednak dostałam propozycję prowadzenia tego programu: wcześniej odbył się casting.

GN: Czy znałaś się wcześniej z Katarzyną Montgomery?

SP: Niestety nie znałam wcześniej Kasi. Intensywnie poznajemy się dopiero teraz. Zawsze myślałam, że "naczelne" to kobiety chłodne i zdystansowane, tymczasem Kasia jest bardzo fajną, bezpośrednią osobą z dużym poczuciem humoru.

GN: "Lekcja Stylu" poświęcona będzie modzie, razem Kasia Montgomery i ekspertem Jolantą Kwaśniewska podpowiadać będziecie Polkom jak należy sie ubierać i jak zachowywać w towarzystwie - skąd pomysł by zająć się właśnie taką tematyką?

SP: Każdy z nas, nie tylko kobiety, dąży do tego, żeby mieć swój styl. Styl to wypadkowa sposobu ubierania, zachowania, manier, tego, czym się w życiu pasjonujemy i czego od życia oczekujemy. Nie chcemy przecież tylko egzystować, chcemy żyć, w pełni. Wyraźnie zaznaczać, kim jesteśmy. Pragnę jednak podkreślić, że my nie będziemy nikomu niczego narzucać: będziemy pokazywać przykłady, podpowiadać i sugerować, jak budować swój styl, żeby czuć się w swojej skórze dobrze.

GN: Będziecie także oceniać znane osoby (ich styl ubierania się) czy uważasz się za eksperta w dziedzinie mody?

SP: Ekspertami będą nasi goście. Prowadzące program (Kasia i ja) będą zadawać pytania. Takie pytania, jakie przychodzą do głowy każdej kobiecie, kiedy obserwuje znane postaci

GN: Czy łatwo jest pogodzić pracę w radiu z pracą w telewizji?

SP: Jest to bardzo trudne pytanie... Pogodzić pracę w radiu z pracą w tv nie byłoby trudno. Nagrania odbywają się bowiem co jakiś czas, producenci są bardzo elastyczni i otwarci. Niestety, w radiu otrzymałam kategoryczny zakaz przyjmowania tej propozycji. Tadeusz Sołtys wyraźnie zaznaczył, że nie wyraża zgody na to, żebym prowadziła program w tvn style. Tak więc już niedługo pożegnam się z anteną rmf fm. To bardzo trudna i przykra dla mnie decyzja, ale nie udało mi się dojść do porozumienia z moim przełożonym. Naprawdę bardzo żałuję, że tak potoczyły się wypadki

GN: Mówi się często "w radiu nie widać" czy trudno było Ci stanać oko w oko z kamerą i przystosować się do innego stylu pracy?

SP: Uczę się tego. Na szczęście mam dobrego i cierpliwego nauczyciela - producentkę Ewę Baj i świetną partnerkę, Kasię Montgomery. Zapewniam Was jednak, że zaakceptowanie siebie w oku kamery jest trudnym wyzwaniem.

GN: Jak zachęciłabys Polki do obejrzenia "Lekcji Stylu", czy przed telewizorem mogą pojawić się tylko kobiety, czy także "płeć brzydka" znajdzie w tym programie jakieś porady dla siebie?

SP: Myślę, że oglądanie tego programu przyda się każdemu. Dobre maniery to coś, co bardzo ułatwia kontakty z innymi. O ileż łatwiej i przyjemniej żyłoby nam się w świecie, w którym każdy zna i chętnie stosuje savoir vivre. Może więc warto poświęcić pół godziny w tygodniu, żeby odświeżyć sobie jego zasady? A to tylko jeden z elementów naszego programu. Zapraszam!

Grzegorz Nałęcz, FAN FM

Przeczytaj również:
  • Karnawał w Wenecji z RMF FM (22 lutego 2006)
  • Sylwia Paszkowska na ślubnym kobiercu (18 czerwca 2005)
  • Sylwia Paszkowska poleca.... (7 czerwca 2005)
  • Sylwia Paszkowska zostaje na Kopcu (15 marca 2005)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz