Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Kolejny udany kwartał INTERIA.PL
28 kwietnia 2006, 18:14 , aktualizacja 18:15
INTERIA.PL kontynuuje dobrą passę. W pierwszym kwartale tego roku spółka zarobiła 1 mln 161 tys. zł - dziesięć razy więcej niż tym samym okresie 2005 r. W I kwartale 2006 r. INTERIA.PL SA wypracowała zysk netto w wysokości 1 161 tys. zł, wynika z raportu kwartalnego, opublikowanego przez spółkę 28 kwietnia br. Przed rokiem, w analogicznym okresie, portal osiągnął zysk na poziomie 110 tys. zł.

Spółka zamknęła I kwartał 2006 r. przychodami w wysokości 11 048 tys. zł. Ich dynamika w stosunku do I kwartału ubiegłego roku wyniosła 59,2%. Jeszcze większą dynamikę odnotowała sprzedaż reklamy internetowej, z której przychody gotówkowe były w analizowanym okresie o 74,3% wyższe od uzyskanych rok wcześniej. Co warte podkreślenia, coraz bardziej istotny udział w przychodach gotówkowych spółki stanowią źródła alternatywne dla reklamy: działalność e-commerce, sprzedaż autorskich technologii i systemów, usługi komunikacyjne oraz produkcja witryn internetowych.

- Dobre wyniki, osiągnięte w pierwszym kwartale br., uznawanym w branży za słabszy okres, bardzo nas cieszą i dobrze rokują na przyszłość, zwłaszcza, że udaje się nam kontynuować politykę dywersyfikacji źródeł przychodów, która przynosi konkretne efekty - wyjaśnia Jacek Pasławski, prezes zarządu INTERIA.PL. - Gdy spojrzymy na utrzymujący kilkudziesięcioprocentową dynamikę wzrostową rynek reklamy internetowej, dobrą koniunkturę gospodarczą w kraju i dynamiczny rozwój polskiego rynku internetowego, perspektywa wyników dla 2006 roku jest bardzo obiecująca - dodaje.

W I kwartale 2006 roku polepszyła się rentowność sprzedaży, która wyniosła 8,8% w stosunku do 1,5% w I kwartale 2005 roku. Wskaźnik rentowności operacyjnej ukształtował się na poziomie 10,2%, w odniesieniu do 1,7% w analogicznym okresie ubiegłego roku

Grzegorz Nałęcz, INTERIA.PL

Przeczytaj również:
  • INTERIA.PL: Moje Media w promocji (27 kwietnia 2006)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz