Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   IV Rzeczpospolita nadchodzi
5 maja 2006, 14:34 , aktualizacja 14:39
1 maja 2006 roku słuchacze RMF FM byli świadkami proklamowania IV Rzeczpospolitej na Placu Defilad w Warszawie. 4 maja na ulicach polskich miast pojawiły się tajemnicze billboardy przestrzegające przed IV Rzeczpospolitą. W Poznaniu powstał Park Architektów IV RP.

Tajemnicze billborady w czarnym kolorze pojawiły się na ulicach największcyh polskich miast w czwartek 4 maja 2006 roku. Na każdym z nich widnieją napisy: „Nadchodzi IV RP. Pielęgniarki nie wracajcie z Hiszpanii”, „Lekarze nie wracajcie z Niemiec”, ”Hydraulicy nie wracajcie z Francji”, ”Żółnierze wracajcie z Iraku”.Ostrzeżenie jest jasne. Radio RMF FM pyta dziś (5 maja) przechodniów o opinie na temat kontrowersyjnej akcji plakatowej.

W nocy z 4 na 5 maja w poznańskim parku Sołackim zawisły portrety głównych architektów IV Rzeczpospolitej. Aleję otwiera plakat Jarosława Kaczyńskiego. Ale znaleźć tu można także podobizny Przemysława Gosiewskiego, Jacka Kurskiego, Ludwika Dorna czy Andrzeja Leppera. Każdy budowniczy posiada charakterystyczny biało-czerwony krawat. [więcej].

Kto za tym wszystkim stoi? Kto próbuje nas ostrzec przed rozwijającą się już IV Rzeczpospolitą?

5 maja powstał pierwszy koalicyjny rząd, w którego skład oprócz zwycięskiego PIS weszły Samoobrona i LPR. IV Rzeczpospolita zaskakuje wszystkich Polaków swoją nieprzewidywalnością.

Posłuchaj co na ten temat sądzą Polacy - słuchaj Faktów RMF FM

[Zobacz reportaż FAN FM z proklamowania IV Rzeczpospolitej]

Cały czas na stronie www.rmf.fm możecie wybierać Budowniczych IV RP. Już niedługo 5 kolejnych osób, które wg. słuchaczy RMF FM najbardziej przyczyniły się do powstania IV Rzeczpospolitej zostanie odznaczonych. 1 maja ordery odebrali Jarosław Kaczyński i Andrzej Lepper.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; www.rmf.fm
Zdjęcia: Witold Odrobina

Przeczytaj również:
  • IV Rzeczpospolita uroczyście proklamowana (1 maja 2006)
  • IV Rzeczpospolita Ludowa?! (28 kwietnia 2006)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz