Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Mundialowe weekendy w RMF FM
15 maja 2006, 10:31 , aktualizacja 21:14
13 maja ruszyła spektakularna mundialowa akcja przygotowana wspólnie przez Coca-Colę i RMF FM. Każdy słuchacz, któremu nie udało się kupić biletu na Mistrzostwa Świata, ma jeszcze szansę go zdobyć w zabawie na antenie RMF FM. Co tydzień Marta Grzywacz (Gala) i Piotr Jaworski (RMF FM) oprowadzą słuchaczy po kraju jednego z naszych mundialowych przeciwników.


Akcja będzie miała trzy etapy. W sobotę, 13 maja, rozpoczęła się zabawa radiowa „Weekendy z Rywalami polskiej reprezentacji narodowej”. Podczas trzech sobotnio-niedzielnych programów (13-14 maja, 20-21 maja i 10-11 czerwca) słuchacze poznają ciekawostki i nowinki dotyczące Ekwadoru, Kostaryki i Niemiec.

- To okazja do przybliżenia kultury krajów, z którymi się zmierzymy na mundialowym stadionie. – mówi Mikołaj Ciaś, brand manager Coca-Cola w Polsce - Chcemy pokazać, że można w przyjemny sposób przełamywać bariery, także między rywalami. W końcu, mimo wszystkich dzielących nas różnic, jest coś co nas wszystkich łączy – to właśnie piłka. A Coca-Cola jest marką, która łączy ludzi również za pośrednictwem footballu.

Od 22 maja do 8 czerwca trwać będzie wielki konkurs dla słuchaczy: "Piłka zbliża. Wysyłamy naszą drużynę fanów do Niemiec na mecze polskiej reprezentacji". Zabawa polegać będzie na zgadywaniu hasła do podanej przez prowadzącego krótkiej zabawnej definicji wybranego słowa, a następnie wysłanie hasła sms-em. Konkursowe słowa będą miały podwójne znaczenie: jedno związane ze sportem, drugie – z codziennym życiem. Do wygrania - podwójne bilety. To idealny sposób na łączenie z innymi... po prostu zapraszasz drogą ci osobę na mecz! – opisuje Mikołaj Ciaś. Zabawa będzie trwać od poniedziałku do piątku, od 12.00 – 15.00.

Równolegle, pomiędzy 9 czerwca – 6 lipca na antenie RMF FM skompletowana zostanie reprezentacja polskich fanów, która wyjedzie na Mundial i obejrzy na żywo mecz w Berlinie. Konkurs „Cokolwiek się zdarzy… polska 11-stka będzie w finałach Mistrzostw Świata” polegać będzie na typowaniu drogą sms-ową wyniku kolejnych meczy rozgrywanych podczas Mistrzostw. Finałowe pytanie zadawane będzie wieczorem na antenie. Przewidziany jest równiez udział sławnej osobistości, która pełnić będzie rolę trenera-selekcjonera fachowo podpowiadającego „typy” i pomagającego podjąć właściwą decyzję.

Mundialowa akcja Coca-Coli będzie wsparta kampanią radiową na antenie RMF FM –komunikującą również promocję (do 19 maja), jaka prowadzona jest przez Coca-Colę, Oficjalnego Sponsora Mistrzostw Świata, na platformie www.icoke.pl. Tu w dalszym ciągu do wygrania są podwójne wyjazdy na mecze, oryginalne piłki Adidasa oraz nagrody gwarantowane: specjalne piłkarskie szklanki Coca-Coli.

Akcja z RMF FM stanowi kolejny element kampanii Piłka zbliża. Podaj dalej prowadzonej przez Coca-Cola Poland Services w ramach międzynarodowego programu mundialowego Coca-Coli “We All Speak Football”. Myślą przewodnią kampanii jest przekonanie, że wielkie wydarzenia sportowe zbliżają ludzi, przełamują bariery kulturowe i społeczne. Pozwalają wspólnie przeżywać emocje i jednoczyć się.

Grzegorz Nałęcz, WirtualneMedia


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz