Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Rocznica 11 września na antenie RMF FM
8 września 2006, 16:46 , aktualizacja 17:03
W piątą rocznicę ataku na nowojorskie wieże WTC, RMF FM wyemituje, specjalne wydania Faktów RMF FM ze Stanów Zjednoczonych. Przez cały dzień, Małgorzata Świtała i Jan Mikruta będą przypominać dramatyczne wydarzenia sprzed pięciu lat i okoliczności im towarzyszące. Wraz z innymi reporterami i korespondentami RMF FM pokażą jak „11.09.2001 ” zmienił rzeczywistość i jaki wpływ miał na teraźniejszość.


W paśmie porannym (co godzinę, od 7.00 do 12.00) i popołudniowym (15.00 – 17.00 oraz o 22.00) RMF FM zaprosi na swoją antenę ludzi, dla których ataki terrorystyczne były wyjątkowym, osobistym przeżyciem. O tragedii opowiedzą ocaleni, rodziny ofiar, a także nowojorscy strażacy, biorący udział w akcji ratunkowej. Słuchacze dowiedzą się, jakie konsekwencje miał i nadal ma atak na WTC. Dziennikarze RMF FM wyjaśnią również losy Wieży Wolności, odkryją, co się stało z tonami stali z WTC i co się dzieje w Mount Sinai Hospital, w którym prowadzony jest program leczenia ofiar WTC. W specjalnej sondzie sprawdzimy, czy wszyscy nadal jesteśmy z Amerykanami i jak dzisiaj oceniane są skutki ataków na WTC i Pentagon.

Nie zabraknie też rozmów ze specjalistami do spraw polityki międzynarodowowej, ekonomii, psychologii. Dziennikarze RMF FM zastanowią się nad dalszymi skutkami tragedii sprzed 5 lat i wskażą potencjalne niebezpieczeństwa ze strony organizacji terrorystycznych.

Grzegorz Nałęcz, PR RMF

Przeczytaj również:
  • Zamachy w Londynie na antenie RMF FM (7 lipca 2005)
  • Rocznica 11 września 2001 (11 września 2003)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz