Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Niezwykła Wigilia i Święta na antenie RMF FM
19 grudnia 2006, 18:56 , aktualizacja 25 grudnia 2006, 00:36
Na 24 grudnia - Wigilię Świąt Bożego Narodzenia - Radio RMF FM przygotowało wiele niespodzianek dla swoich słuchaczy. Ten magiczny dzień spędzimy m.in. z dziennikarzami prezentującymi Fakty RMF FM, którzy tym razem opowiedzą o sobie. Nie zabraknie także najpiękniejszych kolęd.

Dzień rozpocznie się od poranka ze Sławkiem Kowalewskim, który przekaże życzenia od słuchaczy RMF FM. W Zakopanem pojawi się specjalna Choinka RMF FM przyozdobią ją świąteczne życzenia słuchaczy i polskich artystów, takich jak Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka i Ryszard Rynkowski.

Pasmo przedpołuniowe - czas przygotowań do zasadniczej części - wieczoru wigilijnego - spędzimy z Małgorzatą Kościelniak, która zadba o magiczny świąteczny nastrój. Małgorzata Kościelniak będzie gościć znane mamy, z którymi porozmawia o tym, jak pojawienie się dziecka wpłynęło na ich życie. Ze słuchaczami takimi wspomnieniami podzielą się m.in. Jolanta Kwaśniewska, Anna Dymna i Anita Lipnicka.

O 14.00 rozpocznie się specjalny program, którego gośćmi będą prowadzący Fakty RMF FM. Ich głosy znamy bardzo dobrze - teraz poznamy ich samych. Robert Kalinowski, Paula Michalik, Wojciech Słoń, Ewa Kwaśny, Tomasz Staniszewski, Małgorzata Świtała, Katarzyna Sobiechowska-Szuchta, Bogdan Zalewski, Maja Dutkiewicz, Grzegorz Jasiński, Piotr Dobosz, Sebastian Szczęsny, Michał Zieliński, Patrycja Wiśniewska i Michał Kowalewski, który także poprowadzi spotkanie - zasiądą przy radiowym wigilijnym stole.

O 18.00, kiedy zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy na żółto-niebieskich falach rozpocznie się czterogodzinny koncert najpiękniejszych kolend.

Późnym wieczorem towarzyszyć nam będzie Paweł Oksanowicz. Wraz z astronomem Jerzym Rafalskim z Torunia zabierze słuchaczy w podróż po rozgwieżdżonym niebie i sprawdzi, które gwiazdy świecą najmocniej w wigilijną noc.

Rok temu w Wigilijny wieczór słuchaczom RMF FM towarzyszyli dziennikarze prowadzący poszczególne pasma programowe - w tym roku przy wspólnym stole zasiądą prezenterzy Faktów RMF FM.

W Pierwszy i Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia gościem RMF FM w programie Marty Grzywacz i Piotra Jaworskiego będzie najpopularniejszy kompozytor - Piotr Rubik i jego najbliżsi. Od 10.00 do 15.00 goście RMF FM będą wspominać dzieciństwo kompozytora i wszystkie najciekawsze historie, związane z jego życiem. Piotr Rubik, który dla RMF FM napisał wyjątkową świąteczną piosenkę „Biały Śnieg i Ty”, pojawi się także w drugi dzień świąt, we wtorkowym programie Marty i Piotra.

Poniedziałek - 25 grudnia

Od 15.00 do 18.00 na antenie zagości Świąteczna Wasza Muzyka. Robert Janowski zaprosi prowadzących programy w RMF FM do wybrania i przeczytania na antenie świątecznych dedykacji od słuchaczy dla słuchaczy.

Głównym bohaterem wieczornego programu Dariusza Maciborka (18:00-21:00) będzie zespól The Beatles. Pierwszy dzień świąt to znakomity pretekst dla opowieści o sławnej czwórce z Liverpoolu – przecież album "Beatles Love" jest jedną z najlepiej sprzedających się w Polsce płyt w okresie przedświątecznym.

Od 21:00 do 1:00 Daniel Dyk opowie o świętach Polaków, pozostających daleko od domu i rodzinnego stołu wigilijnego

Wtorek - 26 grudnia

Między 7:00 a 10:00 Witold Lazar zaprosi na poranny program RMF FM, którego gościem będzie Kabaret pod Wyrwigroszem. Potem na słuchaczy czeka ponowne spotkanie z Piotrem Rubikiem, Martą Grzywacz i Piotrem Jaworskim. Tym razem we wspólnym kolędowaniu wezmą udział bliscy przyjaciele kompozytora: Jacek Cygan i Grzegorz Markowski. Tylko na antenie RMF FM Piotr Rubik zdradzi swoje plany na Nowy Rok! Poza tym zabawne historie, najskrytsze myśli, dużo rozmowy o muzyce oraz miłości i… odrobina grzanego wina – to wszystko do usłyszenia w RMF FM, między 10.00 a 15.00.

Z kolei Robert Konatowicz (15.00 – 18.00) zabierze słuchaczy w świąteczną podróż po Europie. Opowie o zaskakujących tradycjach bożonarodzeniowych w krajach naszego kontynentu.

Czas pomiędzy 18.00 a 21.00 zostanie poświęcony jednemu z najbardziej niebanalnych i nietuzinkowych artystów na świecie. George Michael będzie bohaterem programu Krzysztofa Urbaniaka. O dwudziestopięcioleciu kariery piosenkarza, pełnej zarówno wzlotów i upadków – tylko w drugi dzień Świąt spotkaniu z RMF FM.

Od 21:00 do 1:00 program poprowadzi Tomasz Brhel i powie o nietypowych zwyczajach świątecznych w naprawdę dalekich, egzotycznych krajach.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz