Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF Classic: Spotkanie z Tomaszem Olbratowskim
26 lutego 2007, 19:20 , aktualizacja 19:22
Dziennikarz RMF FM będzie gościem organizowanego przez radio RMF Classic spotkania w "Księgarni pod Globusem" w Krakowie. Spotkanie poprowadzi Natalia Chanek z RMF Classic. Temat spotkania "Czwarty bliźniak. O humorze Polaków” jest intrygujący - warto przyjść i się po prostu razem pośmiać!

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00, w środę 28 lutego 2007 roku w Księgarni pod Globusem przy ul. Długiej 1 w Krakowie.

  Światooglądy – Forum Ciekawych Świata - to cykl comiesięcznych spotkań na tematy związane z podróżami, turystyką, poznawaniem obcych kultur. W spotkaniach biorą udział podróżnicy, dziennikarze, reportażyści, fotograficy. Każdorazowo rozmowy dotyczą modnych, aktualnych, wzbudzających emocje tematów (Kuba, Afryka, Ameryka Łacińska, Islam, kuchnia egzotyczna, muzyka świata, fotografie, etc).

  Spotkania przyjmują postać promocji książki. Uczestniczy w nim autor a rozmowę prowadzi dziennikarz radia RMF Classic.

Księgarnia pod Globusem to wyjątkowo interesujące miejsce na kulturalnej mapie Krakowa. Księgarnia – powstała w kwietniu 2006 – mieści się w znanym krakowskim zabytkowym Domu Pod Globusem, w samym sercu krakowskiego Starego Miasta, u zbiegu ulic Sławkowskiej, Basztowej i Długiej.

W księgarni gościli już między innymi: Matthew Perl, Sławomir Mrożek, Ludwik Jerzy Kern, Anna Dymna, Monika Olejnik, Agnieszka Kublik i Marta Madera, Krzysztof Mroziewicz. Zostawili tu zainteresowanych swoją książką krakowskich czytelników oraz swój autograf na specjalnej ścianie, gdzie podpisują się najznakomitsi goście.

Księgarnia Pod Globusem to miejsce z klimatem i niebanalnym wystrojem, gdzie warto – w wygodnych fotelach - usiąść z interesującą książką i zasłuchać się w muzyce.

Tomasz Olbratowski będzie promował swoją książkę "Wstawaj, Szkoda DN(i)A", w której autor zebrał swoje satyryczne felietony - [więcej]

Tomasz Olbratowski otrzymał niedawno tytuł Dziennikarza Małopolski 2006 roku. Został on uhonorowany za niespotykane poczucie humoru, którym codziennie budzi Polaków oraz wybitne felietony odsłaniające potknięcia przedstawicieli władzy i obnażające absurdy polskiej rzeczywistości i komentujące afery IV RP. Jego twórczość jest antidotum na chore realia naszego kraju – lekką, frywolną ale efektywną – czytamy w uzasadnieniu werdyktu Kapituły.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz