Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Wielkanoc w RMF Classic
4 kwietnia 2007, 11:32 , aktualizacja 5 kwietnia 2007, 16:49
Radio RMF Classic w Święta Wielkanocne zabiera swoich słuchaczy w niezywkłą podróż. Jadwiga Polus oraz Ewa Stanek nadawać będą z wnętrza największej pisanki, z jarmarku w Kosowie oraz z Muzeum Pokucia i Huculszczyzny.`


Na trasie ich wycieczki znajdzie się Kołomyja, gdzie Ewa z Jadwigą odwiedzą najsłynniejsze Muzeum Pisanki i z wnętrza największej pisanki świata opowiedzą o symbolice jajka.

W Wielkanocny Poniedziałek nasze prezenterski pojadą na Pokucie i Huculszczyznę, zaproszą do wspólnego zwiedzania Muzeum Pokucia i Huculszczyzny, spotkają się z okolicznymi mieszkańcami i porozmawiają o wielkanocnej tradycji i świątecznych zwyczajach na Ukrainie.

Również poniedziałek na antenie RMF Classic rozstrzygnięty zostanie, „dopisankowy konkurs”, czyli konkurs na zabawny wierszyk, rymowany żart o jajkach, pisankach i barankach, które słuchacze wysyłali na adres redakcji. Wśród uczestników rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody książkowe: wydana przez Ośrodek Pogranicze tetralogia St. Vincenza „Na wysokiej połoninie” oraz przewodniki „Ukraina Zachodnia”, „Krym” i „Lwów’ wydawnictwa Bezdroża.

Wielkanoc w RMF Classic upłynie przy dźwiękach radosnej, świątecznej muzyki podążającej za nastrojem świąt. Usłyszymy kompozycje Jana Sebastiana Bacha, George’a Friedrica Hendla oraz Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz słynną Missa pro Pace Wojciecha Kilara .

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; PR RMF

Przeczytaj również:
  • Wielkanoc w RMF MAXXX (4 kwietnia 2007)
  • Wielkanoc w RMF FM (4 kwietnia 2007)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz