Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM: Weekend z rowerem górskim
11 kwietnia 2007, 11:27 , aktualizacja 24 kwietnia 2007, 18:10
28 i 29 kwietnia 2007 roku, czyli tuż przed niemal wolnym od pracy tygodniem, Piotr Jaworski i Marta Grzywacz promować będą aktywny wypoczynek na dwóch kółkach w Chodzieży. Właśnie tam odbędzie się I edycja Skoda Auto Grand Prix MTB i Skandia MTB Maraton.

To już kolejna majówka z RMF FM promująca aktywny wypoczynek na rowerze. W 2006 roku 3 maja żółto-niebiescy dziennikarze w pięciu miastach zachęcali do przejazdu specjalnymi szlakami rowerowymi - zobacz fotoreportaż FAN FM

W 2007 roku radio RMF FM oraz Marta Grzywacz z Piotrem Jaworskim będą promować wypoczynek na rowerze górskim. Tuż przed majowymi dniami wolnymi od pracy wóz satelitarny RMF FM z dziennikarzami na pokładzie zaparkuje w Chodzieży, gdzie rozpocznie się zawodowe i amatorskie ściganie na rowerach górskich. Do jazdy na dwóch kółkach słuchaczy zachęcać będą znane osoby z życia publicznego.

Gościem specjalnym weekendu z rowerem górskim będzie zespół Goya.

Już teraz warto przygotować swój rower do nowego sezonu i rozpocząć treningi.

Radio RMF FM i portal INTERIA.PL są patronami medialnymi największych polskich imprez kolarskich - Skoda Auto Grand Prix MTB (startuje tu drużyna RMF-MD MTB Team) oraz Tour de Pologne.

Skandia Langteam MTB Maraton to nowa propozycja Czesława Langa skierowana do amatorów kolarstwa górskiego. Cykl składał będzie się z zawodów w pięciu miejscowościach:
I edycja - Chodzież (29 kwietnia)
II edycja - Szczawno Zdrój (6 maja)
III edycja - Warszawa (13 maja)
IV edycja - Nałęczów (20 maja)
V edycja - Białystok (3 czerwca)

Punkty przyznawane będą według czasu a do pokonania będą trzy dystanse: Mini (10-30km), Medio (40-80km) oraz Grand Fondo (60-120km). Preferowany będzie start zawodników we wszystkich eliminacjach, gdyż oprócz klasyfikacji poszczególnych edycji liczona będzie klasyfikacja generalna. Udział w zawodach weźmie sam Czesław Lang - dyrektor generalny LangTeamu, a także znane gwiazdy polskiego kolarstwa. Także czołowi polscy kolarze górscy - jak Anna Szafraniec i Maja Włoszczowska zachęcać będą amatorów dwóch kółek do udziału w maratonie.

Skandia MTB Maraton będzie odbywać się zawsze dzień po zawodach Skoda Auto Grand Prix MTB!

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; LangTeam
Zdjęcia: Grzegorz Nałęcz; Janusz Nałęcz

Przeczytaj również:
  • Długi weekend z RMF FM (26 kwietnia 2006)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz