Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   RMF FM liderem I kwartału 2007
12 kwietnia 2007, 10:21 , aktualizacja 10:24
Pozycja żółto-niebieskiej stacji na polskim rynku wydaje się niezagrożona. W porównaniu z rokiem ubiegłym RMF FM zanotował wzrost o 1 punkt procentowy. Radio z Kopca Kościuszki jest zdecydowanym liderem w swojej grupie docelowej oraz w aglomeracji śląskiej.

Udziały RMF FM w rynku ogólnopolskim, w grupie osób powyżej 15 lat wynosiły w I kwartale 22,4 procent (rok wcześniej było to 21,4%). Bezpośredni konkurent zanotował wynik o 3,2 punktu procentowego niższy.

Według najnowszych wyników badań Radio Track SMG/KRC A Millward Brown Company, stacja RMF FM umacnia pozycję lidera w swojej grupie docelowej. Udział RMF FM w łącznym czasie słuchania radia wśród osób w wieku 25-39 lat wzrósł w ostatniej fali badania do blisko 29 proc. Rośnie tym samym dystans lidera wobec stacji konkurencyjnych, w tym radia ZET, które aktualnie posiada udział niższy od RMF FM o blisko 19 proc.

Tak dobry wynik RMF FM to sukces nie tylko w skali ostatnich miesięcy, ale także w stosunku do ubiegłego roku. Udział tej stacji w łącznym czasie słuchania radia wśród osób w wieku 25-39 lat wynosi obecnie o 7 proc. więcej niż w pierwszym kwartale 2006 roku.

Niezależnie od doskonałych wyników i wzrostu udziału w swojej grupie docelowej, radio RMF FM niezmiennie jest, przede wszystkim, liderem rynku słuchalności wśród ogółu słuchaczy. Udział RMF FM w łącznym czasie słuchania radia wynosi aktualnie 22,4 proc., zasięg dzienny natomiast - 27,4 proc. W przypadku obu tych wskaźników słuchalności przewaga RMF FM nad kolejną stacją w rankingu wynosi kilka punktów procentowych - czytamy w komunikacie prasowym RMF FM.

W aglomeracji śląskiej RMF FM nokautuje rywali z blisko 31% udziałem. Kolejne w rankingu radio Piekary ma zaledwie 10,6%. Dopiero 6. miejsce zajmuje radio Zet z 5,4% udziałem.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; PR RMF; MediaFM.net


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz