Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   "Wstawaj, Szkoda Dnia" najchętniej słuchane
23 kwietnia 2007, 21:55
"Wstawaj, szkoda dnia", poranny program radia RMF FM nadawany w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 9:00, to najchętniej słuchane pasmo poranne w Polsce i jednocześnie motto ponad czterech milionów Polaków, którzy każdego dnia, od poniedziałku do piątku, budzą się z radiem RMF FM i razem z nim rozpoczynają swój dzień.

Jak wynika z badań słuchalności Radio Track SMG/KRC A Millward Brown Company, radio RMF FM dystansuje pod tym względem pozostałe stacje radiowe, przyciągając rano przed radioodbiorniki blisko pół miliona więcej słuchaczy niż druga stacja w rankingu. Radio RMF FM jest jedyną stacją ogólnopolską, która w pierwszym kwartale 2007 roku zanotowała wzrost liczby słuchaczy poranka w porównaniu do analogicznego okresu w 2006 roku.

Jedną z przyczyn wzrostu słuchalności „Wstawaj, Szkoda Dnia” był konkurs „Dziewczyny, które budzą”, organizowany we współpracy RMF FM i magazynu Playboy. Nagrodę – profesjonalną sesję zdjęciową – wygrały: Ewa Janczewska z Wrocławia, Katarzyna Szafron z Rybnika, Monika Hałubek z Gdyni i Barbara Kaczmarek z Gdyni. Sesja odbyła się 16 i 17 kwietnia, a jej efekty będzie można obejrzeć już w czerwcowym Playboyu (na rynku 24 maja). Dziewczyny pojawią się także na okładce pisma oraz w porannym programie „Wstawaj, Szkoda Dnia” RMF FM. Konkurs „Dziewczyny, które budzą” był skierowany do wszystkich słuchaczek, które marzą o karierze w show biznesie. O główną nagrodę walczyło łącznie ponad 250 uczestniczek. Akcja trwała niemal pół roku. O tym, kto zwycięży, decydowało jury, w którego skład weszli prowadzący program „Wstawaj, Szkoda Dnia”: Przemysław Skowron, Witold Lazar, Tomasz Olbratowski, Marcin Ziobro (RMF FM) oraz silna reprezentacja magazynu Playboy.

Konkurs „Dziewczyny, które budzą” świetnie wkomponował się w poranne pasmo RMF FM „Wstawaj, Szkoda Dnia”, gwarantujące słuchaczom codzienną dawkę porannej energii, humoru, rozrywki oraz dowcipnych komentarzy w wykonaniu pięciu prowadzących.

Każdego ranka słuchacze radia RMF FM mają okazję śledzić losy bohaterów wciągającej powieści politycznej „Klara Weritas”. Ponadto, codziennie, od poniedziałku do piątku, w programie porannym RMF FM usłyszeć mogą felieton Tomasza Olbratowskiego – celne i dowcipne komentarze do aktualnych wydarzeń, prezentowane w niekonwencjonalnej formie. Dodatkową dawkę humoru zapewniają także pozostałe cykliczne programy satyryczne, emitowane dwa razy w tygodniu w paśmie „Wstawaj, szkoda dnia”: Cyrk narodowy, Świat się śmieje i Ottoteka.

Poranny program RMF FM to jednak nie tylko rozrywka, ale, przede wszystkim, najlepsza muzyka i najistotniejsze Fakty oraz rozmowa dnia – „Kontrwywiad RMF FM”, program, w którym Kamil Durczok – najbardziej znany dziennikarz w Polsce – i Konrad Piasecki – najbardziej dociekliwy dziennikarz RMF FM – zadają trudne pytania politykom i innym prominentnym osobom w kraju.

W programie porannym RMF FM każdy, nawet najbardziej wymagający słuchacz, znajdzie coś dla siebie. Potwierdzają to wyniki badań słuchalności Radio Track, według których „Wstawaj, szkoda dnia” jest najchętniej słuchanym pasmem porannym także wśród mieszkańców największych miast i aglomeracji, osób z wykształceniem średnim lub wyższym, jak również w gronie przedstawicieli najbardziej prestiżowych zawodów.

Grzegorz Nałęcz, PR RMF


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz