Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Euro 2012: Prowokacja RMF FM
22 lipca 2007, 16:25 , aktualizacja 16:30
Tuż po decyzji o przyznaniu Polsce organizacji EURO 2012 euforia była ogromna. Dziś widać, że czasu jest bardzo mało, a do zrobienia pozostało praktycznie wszystko. RMF FM poprzez prowokację postanowił wytknąć powolne tempo prac nad przygotowaniem mistrzostw Europy w piłce nożnej.

"Ustawa o pracach społecznych" zaprezentowana w niedzielny poranek 22 lipca 2007 roku na antenie RMF FM to część prowokacji żółto-niebieskiej stacji związanej ze ślimaczym tempem przygotowań do Euro 2012.

Każdy obywatel polski w wieku od 18 do 60 lat w przypadku kobiet i od 18 do 65 roku życia w przypadku mężczyzn zobowiązany jest do przepracowania w ramach przygotowań do organizacji EURO 2012 dwóch dni w każdym roku kalendarzowym począwszy od roku 2008 - to najważnieszy fragment prowokacyjnej ustawy.

Celem prowokacji RMF FM było ostrzeżenie, że prace muszą ruszyć szybko, bo inaczej rzeczywiście trzeba będzie uruchomić program przymusowych prac społecznych, aby zdążyć z dotrzymaniem terminów - czytamy na www.rmf.fm

Od wyboru Polski i Ukrainy na gospodarzy Euro 2012 minęły już trzy miesiące. Tymczasem w Polsce, poza powołaniem kilku lokalnych komitetów i wieloma szumnymi deklaracjami zrobiono niewiele. Nie ma stadionów, hoteli, autostrad. Okazuje się, że nawet od strony biurokratycznej panuje kompletny zastój.

Część prowokacji RMF FM zrealizowano pod stadionem w Chorzowie, gdzie chętni, jeszcze przed wejściem w życie fikcyjnej ustawy o pracach społecznych, mogli posprzątać w czynie społecznym stadion. Przygotowano kilkadziesiąt mocnych mioteł.

W Sejmie leżą projekty ustaw o partnerstwie publiczno-prywatnym i zamówieniach publicznych, których uchwalenie jest niezbędne w rozpoczęciu inwestycji związanych z mistrzostwami. Posłowie wyjechali jednak na urlopy – wrócą dopiero 22 sierpnia.

Sztab organizacyjny Euro 2012 nie ma jeszcze zatwierdzonego budżetu na 2007 r. i jest finansowany z rezerw Ministerstwa Sportu… ale ministra sportu nie ma. Nowym szefem resortu ma zostać Elżbieta Jakubiak, szefowa gabinetu prezydenta Kaczyńskiego. Czy tak się jednak stanie? Nie wiadomo, bo sama Jakubiak nie chce wyprowadzać się z Kancelarii Prezydenta. Czekanie na nowe rozdanie trwa, bo ci, którzy zostali powołani przez poprzedniego ministra Lipca, znaleźli się w niezbyt komfortowej sytuacji – nie wiedzą bowiem, co ich czeka.

Co będzie, jeśli dojdzie do przyspieszonych wyborów i wygra ktoś inny niż PiS czy LiS-o-PiS? Wtedy zmieni się połowa komitetu, bo to międzyresortowy zespół złożonych z dzisiejszych ministrów. Czy będą nimi jutro?

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; www.rmf.fm
Zdjęcia: www.rmf.fm

Przeczytaj również:
  • Udana prowokacja RMF FM (11 sierpnia 2005)
  • Wakacyjne prowokacje Radia RMF FM (28 lipca 2005)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz