Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Koncert w ramach IV Transgranicznych Dni Dobrosąsiedztwa
22 sierpnia 2007, 10:42 , aktualizacja 23 sierpnia 2007, 14:07
Niezwykły koncert "Europejski Most - Granica 803", organizowany jest 25 sierpnia 2007 po raz pierwszy w historii na wschodniej granicy Unii Europejskiej w Dołhobyczowie/Uhrynowie. Scena ustawiona będzie dokładnie na samej granicy, wystąpią na niej razem polscy i ukraińscy wykonawcy. Z Polski będą to m.in. Wo Wo i znana góralska kapela - Zakopower, Arka Noego, a ze strony Ukraińskiej wystąpią m.in. Wopli Widoplasowa, Habakuk

Koncert na granicy ma pełnić rolę symbolu pojednania i braterstwa, sprzyjać rozwojowi integracji europejskiej, szczególnie ważnej w regionie przygranicznym, w ramach poszerzania strefy Schengen oraz w kontekście przygotowań do Euro 2012. W koncercie "Na Granicy" scena ustawiona będzie dokładnie na granicy polsko-ukraińskiej Uhrynów/Dołhobyczów. W dzień koncertu granica ma nie dzielić, a łączyć i służyć pojednaniu. Symbolicznie szlaban graniczny ma być zdemontowany. Wybór miejsca - granica, w naturalny sposób sprzyja w wcieleniu w życie idei dobrosąsiedztwa i propagowaniu otwartej i przyjaznej granicy między UE i Ukrainą.

Koncert na granicy - to przedłużenie świętowania Dnia Niepodległości Ukrainy a jednocześnie okazanie woli społeczeństwa, Cerkwi i Państwa, iż chcemy widzieć europejską przyszłość Ukrainy oraz przyłączyć się do budowy mostów, a nie żelaznych drutów między narodami, tworzącymi Wspólnotę Europejską.

Patronat honorowy nad koncertem objęli: Prezydent RP Lech Kaczyński i Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko.

Organizatorami koncertu są:
- Fundacja Kultury Duchowej Pogranicza
- Akademia Ukraińskiej Młodzieży
- Rejon Sokalski
- Sokalska Rada Rejonowa
- Ukraiński Uniwersytet Katolicki

Natomiast do grona ekskluzywnych partnerów medialnych, którzy zapraszają na niecodzienny koncert, należą m.in. Radio RMF FM i ukraińskie Radio MAN, nadające ze Lwowa, które powiązane jest ściśle z żółto-niebieską stacją.

Krzysztof Leszczyński, RMF FM; www.korczmin.pl; Radio Lublin


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz