Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Przemysław Marzec nowym korespondentem w Moskwie
26 sierpnia 2007, 23:59 , aktualizacja 27 sierpnia 2007, 00:01
Jak poinformowało Radio RMF FM nowym korespondentem żółto-niebieskiej stacji w stolicy Rosji będzie Przemysław Marzec. Zastąpi on od listopada obecnego korepondenta RMF FM w Moskwie - Andrzeja Zauchę, który będzie korepondentem TVN.


Przemysław Marzec pracuje w RMF FM od 1993 roku. Zaczynał w katowickim oddziale żółto-niebieskiej stacji, zdeklarowany Ślązak. W marcu 2004 roku zamienił RMF Katowice na RMF Warszawa, gdzie pracuje do dziś.Przemysław Marzec był wielokrotnie specjalnym wysłannikiem RMF FM w rejony konfliktów zbrojnych. Pod koniec lat 90-tych z Albanii relacjonował konflikt bałkański, po 11 września 2001 roku z Pakistanu i Afganistanu wojnę z terrorem oraz razem z Janem Mikrutą wojnę w Iraku. Był również specjalnym wysłannikiem RMF FM podczas „Pomarańczowej rewolucji” na Ukrainie.

Przemysław Marzec jest już drugim w ostatnim czasie reporterem RMF FM, który obejmuje placówkę zagraniczną rozgłośni. Łukasz Wysocki, dotychczas pracujący w poznańskiej redakcji, od września 2007 zostanie korespondentem radia w Waszyngtonie.

Grzegorz Nałęcz, FAN FM; PR RMF
Zdjęcia: Grzegorz Nałęcz


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz