Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Koncert w Dołhobyczowie
30 sierpnia 2007, 22:03
W sobotę 25 sierpnia w Dołhobyczowie odbył się niezwykły koncert pojednania polsko ukraińskiego. Na scenie ustawionej na granicy obu państw już od 16, kiedy to rozpoczął się piknik z dwóch krajów ściągały tłumy ludzi. Było ich nawet ponad 10 tyś. Ekskluzywny patronat medialny nad koncertem objęło ukraińskie Radio Man, związane z Broker FM oraz Radio RMF FM.

Równo o 19 zaczęło się. Koncert „Europejski most – granica 803” wystartował. Na scenie wystąpił ukraiński zespół Haydamaky rozgrzewając zebranych niemalże do białości.

Następnie pojawił się nasz Zakopower i jak się okazało muzyka ludowa ukraińskiego Haydamaky i góralska polskiego Zakopower miała ze sobą wiele wspólnego. Dalej zmiany klimatów, ale wspaniały nastrój i zabawa dla obu narodów wspaniała. Na estradzie prezentowali się Ukraincy z zespołów Vopli Widopljasova, czyli popularni tam Ve Ve i FlajzZza oraz nasi z Habakuk i Voo Voo. Dwie godziny koncertu upłynęły i błyskawicznie, i wspaniale. Na finał pojawiła się piosenka, która była życzeniem, manifestem wszystkich zebranych. Ośpiewane zostały Mury" Jacka Kaczmarskiego. Nie jednej osobie dreszcze przszły po całym całm ciele - sprawił to utwór, miejsce /granica polsko-ukraińska/ oraz klimat koncertu.

Koncert prowadzili Małgorzata Kożuchowska i ukraiński prezenter Igor Pelych. A na scenie z artystami rozmawiał Robert Leszczyński. Dowiedzieliśmy się m.in., że poraz pierwszy od niepamiętnych czasów ukraiński zespół nagrywa i co ważne wyda swoją płytę w Polsce. To Haydamaky. Kto miał ich okazje posłuchać w sobotę z pewnością już wie, że warto będzie posłuchać całej płyty tej grupy.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z imprezy.
Krzysztof Leszczyński, FAN FM
Zdjęcia: Krzysztof Leszczyński

Przeczytaj również:
  • Koncert w ramach IV Transgranicznych Dni Dobrosąsiedztwa (22 sierpnia 2007)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz