Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   1500 x POPLista na antenie RMF FM - reportaż
4 października 2007, 22:10 , aktualizacja 5 października 2007, 00:45
jubileuszowy polonez 1500
Jubileusz POPListy - notowanie nr 1500
Dokładnie po 6 latach i 1 miesiącu od emisji pierwszego notowania POPlisty doczekaliśmy się jej 1500 wydania. Od poniedziałku do piątku tuż po 18:00, na początku Michał Figurski, a od lata 2004 roku Darek Maciborek, prezentuje najlepszą 20-tkę przebojów ułożoną wg głosów słuchaczy, muzycznych jurorów RMF FM.

Ostatnie badania pokazują, że programu słucha codziennie ponad 2 miliony ludzi. To wielki sukces przede wszystkim prowadzącego Darka Maciborka, który potrafi w znakomity sposób przyciągnąć słuchacza przed radiowe odbiorniki. Ciekawy sposób zapowiedzi poszczególnych piosenek, zabawne tematy konkursów SMSowych z muzycznymi nagrodnami, sugestywne komentarze gustów muzycznych słuchaczy, a także delikatne wyrażanie sugestii co do głosowania na pojawiające się nagrania i zawsze interesujące, wyjątkowe POPgodziny. Te, oraz wiele innych atrakcji może nas spotkać każdego wieczoru między 18:00, a 21:00.

To w POPliście po raz pierwszy na antenie RMF FM pojawił się klimat polskiego hip-hopu. Na początku troche niechętnie, ostrożnie, ale ostatecznie przyjął się i od czasu do czasu można usłyszeć nowe nagrania na liście z tego gatunku muzycznego. POPlista bowiem to nie tylko muzyka POP, prowadzący zawsze znajdzie miejsce dla dobrej, najlepszej muzyki z różnych gatunków.

3 października, w 1500 notowaniu POPlisty usłyszeliśmy 34 utwory wybrane przez słuchaczy z TOP 100 największych hitów listy z 6 lat jej istnienia na antnienie RMF FM. Wszystko zaczęło się od Wilków i utowru Bohema, a skończyło na nieśmiertelnym hicie: Ville Valo & Natalia Avelon z hitem Summer Wine przebywał na liście niemalże pół roku, 20 tygodni, co dało 98 codziennych spotkań.

Tego wieczoru Darek Maciborek zaprezentował nam troche statystyk dotyczących listy, POPlistę od kuchni, czyli specajalne miksy Montera. Pojawiły się też rozmowy z gośćmi, z gwiazdami zaproszonymi do Klubu "Porto-Praga" w Warszawie, którzy przyszli na imprezę z prezentami. Mogliśmy również posłuchać prapremierowego wykonania POP Kantaty napisanej specjalnie z tej okazji przez Pawła Ruraka - Sokala z Blue Cafe /muzka/ oraz Dominikę Gawendę z Blue Cafe i Marcina Ziobro z RMF FM /słowa/. Nie zabrakło również wielkiego urodzinowego, słodkiego tortu.

Życzenia kochanej jubilatce składali wszyscy, gwiazdy polskiej muzyki, także Robert Makłowicz, który zrobił to w doskonały dla siebie, kulinarny sposób.

Do tych wszystkich serdeczności i życzeń dołączamy się i my... FAN FM, składamy liście jubilatce oraz prowadzącemu Darkowi Maciborkowi samych przebojów, rekordowych wyników słuchalności i wspaniałych jurorów, którzy decydują o istnieniu tej listy. Pozdrawiamy także wszystkich tych, którzy z POPlistą mają w jakikolwiek sposób doczynienia: Montera, "Kudłatego" i innych realizatorów oraz tych, którzy kiedyś zetknęli się z listą: Michał Figurski /pierwszy prowadzący/, Tomasz Kasprzyk, Marcin Jędrych, Robert Konatowicz i wszystkich, o których może zapomnieliśmy.

Jeżeli chcesz poczuć atmosferę klubu Porto-Praga i jubileuszu POPListy koniecznie zobacz ekskluzywny fotoreportaż - tylko na FAN FM - [zobacz]

Posłuchaj najwązniejszych fragmentów jubileuszowego notowania nr 1500 POPListy.

  statystyka POPListy

 statystki c.d.

 goście goście i prezenty

 mix Montera

 Życzenia Roberta Makłowicza

  mix Montera

 Muniek Staszczyk

 De Mono

 Kasia Klich

 POPKANTATA

 Kombii

  Perfect

 Ewelina Flinta

 Ania Dąbrowska

 jubileuszowy tort

 koniec notowania 1500


Krzysztof Leszczyński; Grzegorz Nałęcz, FAN FM
Dźwięk: Janusz Nałęcz; Mateusz Moskala


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz