Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   T. Sołtys wybierze Dziennikarza Roku 2007
16 grudnia 2007, 00:39
Od 1997 roku miesięcznik "Press" organizuje plebiscyt Dziennikarz Roku. O jego wyborze decydują głosy kolegiów redakcyjnych polskich mediów. W piątek 14 grudnia o północy zakończyło się głosowanie na Dziennikarza Roku. Kto nim zostanie, dowiemy się w najbliższą środę 19 grudnia po godz. 15.00. Wówczas w hotelu Hilton w Warszawie rozpocznie się ceremonia wręczenia nagród laureatom konkursu na najlepsze materiały dziennikarskie Grand Press 2007 oraz Dziennikarzowi Roku.

Podczas gali zostanie wylosowana nagroda dla redakcji uczestniczącej w plebiscycie na Dziennikarza Roku - sprzęt firmy Hewlett Packard.

Jak co roku w konkursie Grand Press organizowanym przez miesięcznik "Press" konkurują teksty, audycje radiowe i telewizyjne, a także - po raz pierwszy - materiały internetowe. Spośród 660 prac nadesłanych z całej Polski w kategorii news zgłoszono 64, dziennikarstwo śledcze - 48, publicystyka - 101, wywiad - 77, reportaż prasowy - 150, reportaż radiowy - 29, reportaż telewizyjny - 55, dziennikarstwo specjalistyczne - 136. W sobotę i niedzielę po raz pierwszy zebrało się jury Grand Press, które po dwóch dniach obrad postanowiło nominować do finału w sumie, we wszystkich kategoriach, 56 materiałów dziennikarskich. Zgodnie z regulaminem w każdej kategorii przyznana zostanie tylko jedna nagroda Grand Press. Zwycięzcy otrzymają nagrody w wysokości 1000 euro. Finałowe posiedzenie jury odbędzie się 19 grudnia, a wyniki zostaną ogłoszone tego samego dnia na gali Grand Press 2007 w warszawskim hotelu Hilton.

W składzie jury zasiądzie w tym roku m.in. wiceprezes RMF FM i dyrektor programowy rozgłośni - Tadeusz Sołtys. W ubiegłych latach barwy żółto-niebieskiej stacji reprezentowała w jury Anna Augustyn. Radio RMF FM ma swojego przedstawiciela w składzie jury preselekcyjnego nieprzerwanie od roku 2000.

Sponsorami tegorocznej, XI edycji konkursów Grand Press i Dziennikarz Roku są: Avon, Energa, Fortis Bank, Hewlett Packard, Kompania Piwowarska, PKP Intercity, producent samochodów Saab.

Krzysztof Leszczyński, Press.pl


  Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz