Fakty - FAN FM w centrum wydarzeń Grupy RMF FAN FM
 
 
   Święta w RMF Classic pod znakiem zabawek z dzieciństwa
18 grudnia 2007, 23:11
RMF Classic zaprasza na Świąteczny Kiermasz Bezcennych Wspomnień. Spisujcie ciepłe opowieści o zabawkach swojego dzieciństwa. Wybrane teksty zastaną odczytane i nagrodzone w świątecznym programie 25 i 26 grudnia między godz. 9.00 a 17.00.

W świątecznym upominku macie szanse otrzymać specjalne misie ufundowane przez Galerię Bukowski i pluszaki z IKEI. Listy, swoje wspomnienia, przesyłacie na adres: redakcja@rmfclassic.pl W te święta RMF Classic postanowł ożywić dawno temu zamknięte do pudełek z zabawkami, najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa. To jest rodzinny czas, w którym przy jednym stole spotyka się kilka pokoleń. Oprócz kolorowych wspomnień słuchaczy, także wizyta w muzeum zabawek "Bajka" w Kudowie Zdroju, po którym oprowadzi Maria Ozierańska.

O zabawkach swojego dzieciństwa opowiedzą również znane osoby: Robert Korzeniowski, Agata Duda-Gracz, Jan Klata, prof. Wiktor Osiatyński, Janina Paradowska, Tomasz Sianecki, Grzegorz Miecugow, Jerzy Trela, o. Leon Knabit, Magdalena Środa, Robert Makłowicz, Agata Passent, Jan Englert, Joanna Olech, papcio Chmiel.

Świąteczne lektury przygotował Tomasz Fiałkowski z „Tygodnika Powszechnego”. Wśród nich znalazły się m.in.: „Przylądek dobrej nadziei” Zygmunta Nowakowskiego, który urządzał z braćmi bitwy i nierozłącznie z nimi związane pogrzeby ołowianych żołnierzy, czy też opowieść o bohaterskim misiu z książki Bronisławy Ostrowskiej. Wspominajmy więc z sentymentem i z RMF Classic, te pierwsze, ulubione zabawki, które dostaliśmy w prezencie pod choinkę oraz te naszych rodziców i dziadków. Kto jeszcze je pamięta? Lalki, mebelki, kolejki, żołnierzyki, nakręcane samochody, misie, wózki, klocki i pozytywki. Czy jeszcze pamiętamy tych, którzy nam je ofiarowali?

Na ten niezwykły program zapraszają Jadwiga Polus i Ewa Stanek życząc przy okazji od siebie i całej Redakcji RMF Classic wszystkim słuchaczom: "Wesołych i ciepłych, jak najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa Świąt!"

Krzysztof Leszczyński, FAN FM

Przeczytaj również:
  • Wigilia z reporterami w RMF FM (18 grudnia 2007)


  •   Hosted by STREFA.INTERIA.PL     Subskrypcja | Redakcja FAN FM | Napisz